23.04.2019
PL EN
 • Konkurs dla czytelników

  UWAGA: DO WYGRANIA AŻ PIĘĆ ZESTAWÓW NAGRÓD!
  Jeśli odpowiesz prawidłowo na trzy widoczne poniżej pytania, możesz wygrać nagrodę. Pytania dotyczą zagadnień z publikacji zamieszczonych w naszym serwisie w ostatnich dniach. Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozlosujemy co tydzień pięć nagród. Są nimi pakiety gadżetów Nauki w Polsce.

  Oto odpowiedzi na pytania z ubiegłego tygodnia:

  1. Jak się nazywa Twórca Ig Nobli?

  Marc Abrahams.

  2. Która polska uczelnia planuje uruchomić pierwsze w kraju studia poświęcone lekom?

  Uniwersytet Jagielloński.

  3. Gdzie wykonano pierwszą na świecie rozległą transplantację narządów szyi połączoną z przeszczepieniem zmodyfikowanego szpiku w celu wyeliminowania konieczności stosowania leczenia immunosupresyjnego?

  W Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, a dokonali go wspólnie lekarze z tej placówki oraz z Centrum Onkologii w Gliwicach.

   

  Osoby, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi i do których wyślemy nagrody, to:

  Beata Sikorska, Bobrowniki

  Piotr Niewczas, Biała Podlaska

  Joanna Wilgucka-Drymajło, Warszawa

  Adriana Łowisz, Knurów

  Henryka Bieranowska, Stupsk

  Gratulujemy!

   

  A oto nowe pytania:

  1. Jacy dwaj Polacy otrzymali nominację do dwunastoosobowej grupy strategicznych doradców KE Quantum Flagship?

  2. Jak nazwano nowo odkryty gatunek archaicznego człowieka z filipińskiej wyspy Luzon?

  3. Jak nazywa się europejsko-japońska misja kosmiczna, składająca się z dwóch orbiterów, która ma wyruszyć w podróż do Merkurego?

  Na odpowiedzi, wraz z danymi adresowymi koniecznymi do wysyłki nagród, czekamy do 23 kwietnia 2019 r. włącznie. Następnego dnia opublikujemy nazwiska laureatów.

W związku ze zgłoszeniem mojego udziału w konkursie dla czytelników portalu Nauka w Polsce, wyrażam niniejszym zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu zgłoszenia do konkursu (adres poczty elektronicznej, imię i nazwisko, telefon, adres do korespondencji) w celu jego przeprowadzenia i wyłonienia zwycięzców Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Polskiej Agencji Prasowej, z siedzibą w Warszawie (00-502) przy ul. Brackiej 6/8. Pani/Pana dane będą przetwarzane do momentu zakończenia konkursu i wyłonienia zwycięzców. Podstawą przetwarzania podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27.04.2016 dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO) Bez podania powyższych danych nie będzie możliwy Pani/Pana udział w konkursie. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, zmiany, usunięcia, ograniczenia przetwarzania prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu a także prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w każdym czasie. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane mogą zostać przekazane podmiotowi zapewniającemu techniczną obsługę bazy danych.
Copyright © Fundacja PAP 2019