04.12.2020
PL EN
 • Konkurs dla czytelników

  UWAGA: z powodu awarii formularza konkursowego odpowiedzi prosimy wysyłać na adres mailowy: konkursnwp@pap.pl (tytuł: Konkurs)
  DO WYGRANIA AŻ TRZY ZESTAWY NAGRÓD!
  Jeśli odpowiesz prawidłowo na trzy widoczne poniżej pytania i polubiłeś nasz profil na facebooku, możesz wygrać nagrodę. Pytania dotyczą zagadnień z publikacji zamieszczonych w naszym serwisie w ostatnich dniach. Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozlosujemy trzy nagrody. Są nimi pakiety gadżetów Nauki w Polsce.

  Oto odpowiedzi na pytania z ubiegłego tygodnia:

  1. Jak nazywa się 300-metrowa asteroida, która w 2029 i 2068 roku ma przelecieć bardzo blisko Ziemi? 

  Apophis.

  2. Która polska firma zajęła trzecie miejsce w kategorii bionicznych protez nóg na międzynarodowych zawodach CYBATHLON?

  Firma Contur 2000.

  3. Do jakiej rodziny ptaków należy łyska?

  Do rodziny chruścieli.

   

  Osoby, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi i do których wyślemy nagrody, to:

  Noel Staniewski, Zduńska Wola

  Anna Urgacz, Śrem

  Janusz Rautszko, Szczecinek

  Gratulujemy!

   

  A oto nowe pytania:

  1. Kto został wybrany na nowego przewodniczącego Parlamentu Studentów RP?

  2. Jaka była data wystrzelenia w kosmos pierwszego skonstruowanego w Polsce instrumentu badawczego - spektroheliografu rentgenowskiego?

  3. Jaka nazwę nosi najnowsza chińska sonda wysłana pod koniec listopada na Księżyc w celu pobrania i przywiezienia próbek?

  Odpowiedzi wraz z danymi adresowymi koniecznymi do wysyłki nagród prosimy nadsyłać na adres: konkursnwp@pap.pl. Czekamy na nie do 8 grudnia 2020 r. włącznie. Następnego dnia opublikujemy nazwiska laureatów.

  Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu.

W związku ze zgłoszeniem mojego udziału w konkursie dla czytelników portalu Nauka w Polsce, wyrażam niniejszym zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu zgłoszenia do konkursu (adres poczty elektronicznej, imię i nazwisko, telefon, adres do korespondencji) w celu jego przeprowadzenia i wyłonienia zwycięzców Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Polskiej Agencji Prasowej, z siedzibą w Warszawie (00-502) przy ul. Brackiej 6/8. Pani/Pana dane będą przetwarzane do momentu zakończenia konkursu i wyłonienia zwycięzców. Podstawą przetwarzania podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27.04.2016 dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO) Bez podania powyższych danych nie będzie możliwy Pani/Pana udział w konkursie. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, zmiany, usunięcia, ograniczenia przetwarzania prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu a także prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w każdym czasie. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane mogą zostać przekazane podmiotowi zapewniającemu techniczną obsługę bazy danych.
Copyright © Fundacja PAP 2020