Ministerstwo Edukacji i Nauki

20.09.2021
PL EN
 • Konkurs dla czytelników

  UWAGA: z powodu awarii formularza konkursowego odpowiedzi prosimy wysyłać na adres mailowy: konkursnwp@pap.pl (tytuł: Konkurs). Prosimy także o cierpliwość, ponieważ wysyłka nagród może się opóźnić o dwa tygodnie.
  DO WYGRANIA AŻ TRZY ZESTAWY NAGRÓD!
  Jeśli odpowiesz prawidłowo na trzy widoczne poniżej pytania i polubiłeś nasz profil na facebooku, możesz wygrać nagrodę. Pytania dotyczą zagadnień z publikacji zamieszczonych w naszym serwisie w ostatnich dniach. Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozlosujemy trzy nagrody. Są nimi pakiety gadżetów Nauki w Polsce.

  Oto odpowiedzi na pytania z ubiegłego tygodnia:

  1. Która edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki odbędzie się w tym roku?

  Siedemnasta.

  2. Do jakiej rodziny należy nektareczek błękitny?

  Do rodziny kolibrowatych.

  3. Jak nazywa się Polka, która znalazła się wśród czwórki finalistów walczących o międzynarodową nagrodę Future Science Future Star Award?

  To Dr Karolina Pierzynowska z Wydziału Biologii UG.

   

  Osoby, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi i do których wyślemy nagrody, to:

  Joanna Gill, Nakło nad Notecią

  Ewa Dołoszyńska, Uwieliny

  Adrian Rajewski, Warszawa

  Gratulujemy!

   

  A oto nowe pytania:

  1. Jak drużyna zwyciężyła w siódmej edycji międzynarodowych zawodów łazików marsjańskich European Rover Challenge, w rywalizacji stacjonarnej.?

  2. Która Polska uczelnia jako jedyna uplasowała się w gronie stu najlepszych na świecie studiów magisterskich z zarządzania, wg rankingu Financial Times?

  3. Jak nazywa się polski matematyk uważany za twórcę analizy funkcjonalnej?

  Odpowiedzi wraz z danymi adresowymi koniecznymi do wysyłki nagród prosimy nadsyłać na adres: konkursnwp@pap.pl. Czekamy na nie do 21 września 2021 r. włącznie. Następnego dnia opublikujemy nazwiska laureatów.

  Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu.

W związku ze zgłoszeniem mojego udziału w konkursie dla czytelników portalu Nauka w Polsce, wyrażam niniejszym zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu zgłoszenia do konkursu (adres poczty elektronicznej, imię i nazwisko, telefon, adres do korespondencji) w celu jego przeprowadzenia i wyłonienia zwycięzców Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Polskiej Agencji Prasowej, z siedzibą w Warszawie (00-502) przy ul. Brackiej 6/8. Pani/Pana dane będą przetwarzane do momentu zakończenia konkursu i wyłonienia zwycięzców. Podstawą przetwarzania podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27.04.2016 dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO) Bez podania powyższych danych nie będzie możliwy Pani/Pana udział w konkursie. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, zmiany, usunięcia, ograniczenia przetwarzania prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu a także prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w każdym czasie. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane mogą zostać przekazane podmiotowi zapewniającemu techniczną obsługę bazy danych.
Copyright © Fundacja PAP 2021