10.12.2018
PL EN
 • Konkurs dla czytelników

  DO WYGRANIA TRZY NAGRODY!
  Jeśli odpowiesz prawidłowo na trzy widoczne poniżej pytania, możesz wygrać nagrodę. Pytania dotyczą zagadnień z publikacji zamieszczonych w naszym serwisie w ostatnich dniach. Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozlosujemy co tydzień trzy nagrody. W tym tygodniu są to pakiety gadżetów Nauki w Polsce.

  Oto odpowiedzi na pytania z ubiegłego tygodnia:

  1. Jak nazywa się polska firma, która skonstruowała mechanizm wbijający urządzenia Kret dostarczonego na Marsa w ramach misji InSight?

  Astronika.

  2. W którym roku ma zakończyć misja InSight?

  W 2020 roku.

  3. W jakim kraju urodziły się pierwsze dzieci o zmodyfikowanych genach?

  W Chinach.

   

  Osoby, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi i do których wyślemy nagrody, to:

  Adrianna Frąckowiak, Wschowa

  Maciej Gąska, Poniatowa

  Karolina Wierzbowska, Pruszków

  Gratulujemy!

   

  A oto nowe pytania:

  1. Jak nazywa się opracowana prze psychologów z PAN aplikacja, która ma wspierać użytkowników w walce z nałogiem, a naukowcom pomóc lepiej poznać przyczyny nawrotów w uzależnieniach?

  2. Jak nazywa się sonda kosmiczna wystrzelona do asteroidy Bennu?

  3. Studenci której uczelni zwyciężyli w XXIV Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym (CERC)?

  Na odpowiedzi, wraz z danymi adresowymi koniecznymi do wysyłki nagród, czekamy do 11 grudnia 2018 r. włącznie. Następnego dnia opublikujemy nazwiska laureatów.

W związku ze zgłoszeniem mojego udziału w konkursie dla czytelników portalu Nauka w Polsce, wyrażam niniejszym zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu zgłoszenia do konkursu (adres poczty elektronicznej, imię i nazwisko, telefon, adres do korespondencji) w celu jego przeprowadzenia i wyłonienia zwycięzców Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Polskiej Agencji Prasowej, z siedzibą w Warszawie (00-502) przy ul. Brackiej 6/8. Pani/Pana dane będą przetwarzane do momentu zakończenia konkursu i wyłonienia zwycięzców. Podstawą przetwarzania podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27.04.2016 dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO) Bez podania powyższych danych nie będzie możliwy Pani/Pana udział w konkursie. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, zmiany, usunięcia, ograniczenia przetwarzania prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu a także prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w każdym czasie. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane mogą zostać przekazane podmiotowi zapewniającemu techniczną obsługę bazy danych.
Copyright © Fundacja PAP 2018