11.08.2020
PL EN
20.02.2013 aktualizacja 20.02.2013

Szkoła Promocji Nauki czeka na naukowców, doktorantów i studentów

Jak naukowiec może przygotować się do rozmowy z dziennikarzem? Co decyduje o sukcesie strony internetowej o nauce? Jak zachwycić słuchaczy swoją brawurową prezentacją? Naukowcy, doktoranci i studenci, którzy chcą poznać odpowiedzi na takie pytania, mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach Szkoły Promocji Nauki.

Szkoła Promocji Nauki, organizowana przez krakowskie Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu, obejmuje cztery dni szkoleń i cztery tematy prowadzone przez czterech trenerów.

„To nie tylko warsztaty inspirujące i motywujące, ale przede wszystkim zajęcia, na których można zdobyć praktyczne umiejętności dotyczące działań promocyjnych skupionych na rezultatach własnych osiągnięć naukowych, zespołu czy wydziału” – informuje Justyna Jaskulska-Schab z CITTRU.

Pierwsze zajęcia odbędą się w poniedziałek 4 marca i będą dotyczyły kontaktów z mediami. Prowadzący Tomasz Mueller wyjaśni, czego media chcą od swoich rozmówców i czego od mediów oczekują ich odbiorcy; jak się przygotować do rozmowy z dziennikarzem i jak napisać interesującego newsa.

Co decyduje o sukcesie strony internetowej poświęconej nauce, jak budować relacje w sieci i kreować swój zawodowy wizerunek podczas drugich zajęć opowie dr Ilona Iłowiecka-Tańska. Odbędą się one w środę 6 marca.

Co wziąć pod uwagę przygotowując materiały promocyjne wyjaśni Robert Wawrzeń, który poprowadzi trzecie zajęcia z cyklu Szkoły Promocji Nauki. W piątek 8 marca powie on o przygotowaniu materiałów źródłowych i czynnikach determinujących czytelność publikacji.

Ostatnie z serii spotkań poświęcone będzie sztuce prezentacji. Ich uczestnicy dowiedzą się np. jak zachwycić słuchaczy swoją brawurową prezentacją, jak twórczo przekształcać informacje i opowiedzieć wciągającą historię. Zajęcia odbędą się w środę 13 marca, a poprowadzi je Marek Ścibior.

Osoby, które chcą wziąć udział w zajęciach, mogą zarejestrować się za pomocą formularza dostępnego na stronie.

Rejestracja na pierwsze dwa warsztaty potrwa do 27 lutego, a na dwa ostatnie do 4 marca. W wiosennej edycji Szkoły Promocji Nauki mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które nie uczestniczyły dotąd w żadnych jej zajęciach. Każda osoba może uczestniczyć tylko w jednym wybranym szkoleniu.

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Copyright © Fundacja PAP 2020