Minister nauki: planujemy spotkanie z przewodniczącymi samorządów studenckich ze wszystkich uczelni | Nauka w Polsce
Uczelnie i instytucje

Minister nauki: planujemy spotkanie z przewodniczącymi samorządów studenckich ze wszystkich uczelni

Fot. Adobe Stock

Minister nauki Dariusz Wieczorek poinformował we wtorek w Sejmie, że planuje spotkanie ze wszystkimi przewodniczącymi samorządów studenckich ze wszystkich uczelni w Polsce.

Pod hasłem "ZmieńMY edukację!" w budynku Sejmu rozpoczęło się we wtorek spotkanie na temat reformy szkolnictwa. W dyskusji udział wezmą przedstawiciele organizacji pozarządowych i politycy m.in. marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska, minister edukacji Barbara Nowacka, minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek, prezes ZNP Sławomir Broniarz oraz uczestniczka Powstania Warszawskiego i działaczka społeczna Wanda Traczyk-Stawska.

Minister nauki Dariusz Wieczorek tuż przed rozpoczęciem spotkania, powiedział dziennikarzom, że priorytetem jego działań będzie podniesienie jakości kształcenia oraz wzrost nakładów na badania i rozwój.

Podkreślił, że podczas spotkania chciałby przede wszystkim oddać głos młodzieży. „Potrzebujemy dialogu, którego przez ostatnie osiem lat właściwie nie było” – dodał.

Wieczorek zaznaczył, że młodzież powinna mieć swobodę wypowiedzi. „Ani szkoły, ani uczelnie nie mogą być polityczne – mają uczyć, a nie indoktrynować” – stwierdził.

Minister ocenił też, że „trzeba postawić na samorządy studenckie”. „Planujemy spotkanie ze wszystkimi przewodniczącymi samorządów studenckich ze wszystkich uczelni w Polsce. Chcemy ich wysłuchać, dowiedzieć się, czego oczekiwaliby od nas jako rządzących, ale i władz swoich uczelni” – zapowiedział Wieczorek.

Poinformował, że spotkanie ma odbyć się pod koniec lutego. „Jeśli marszałek (Szymon - przyp. PAP) Hołownia wyrazi na to zgodę, to planujemy zorganizować je w Sejmie” – dodał. (PAP)

Nauka w Polsce, Daria Al Shehabi

dsk/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera