05.12.2020
PL EN
11.02.2018 aktualizacja 11.02.2018

Uniwersytet Śląski szuka aktorów do serialu science-fiction

Fotolia Fotolia

Obchodzący 50-lecie Uniwersytet Śląski w Katowicach zamierza nakręcić serial science-fiction. Uczelnia szuka aktorów i ogłasza dla nich casting. Szczegóły produkcji nie są na razie znane, wiadomo jedynie, że będzie on opowiadał o przygodach doktora Primo.

Jak podał rzecznik UŚ Jacek Szymik-Kozaczko, o rolę w serialu może ubiegać się każdy – niezależnie od wieku i doświadczenia. „Najważniejsze są chęci, kreatywność i dyspozycyjność” - wskazał.

Chętni do udziału w serialu muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy (http://bit.ly/2ENyiAA) oraz przesłać swoje nagranie demo. Muszą nagrać i przesłać jedną ze wskazanych przez organizatorów scen. Są to m.in. kwestie z „Kilera” Juliusza Machulskiego, filmu „Braveheart” ze słynną rolą Mela Gibsona oraz z filmu „Asterix i Obelix”.

Nabór potrwa do 22 lutego. „Dołącz do naszego zespołu i odnajdźmy razem insygnia rektorskie” - zachęcają przedstawiciele uczelni.

Uniwersytet Śląski w Katowicach jest jedną z największych uczelni w Polsce. Tworzy ją 12 wydziałów oraz jednostki międzywydziałowe i ogólnouczelniane. UŚ oferuje ponad 70 kierunków studiów i ponad 200 specjalności. Uczelnia kształci obecnie prawie 28 tys. studentów, słuchaczy studiów podyplomowych i doktorantów w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. (PAP)

autor: Krzysztof Konopka

kon/ son/

Copyright © Fundacja PAP 2020