Bioinnowatorzy mają coraz mniej czasu na zgłaszanie swoich plakatów

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Młodzi naukowcy, którzy chcą zaprezentować swoje innowacyjne projekty badawcze, mogą do 10 września zgłaszać postery na konferencję Bioinnovation International Summit w Gdańsku. Sesja posterowa ma pokazywać dorobek młodych polskich naukowców, a zwłaszcza rozwiązania i wynalazki możliwe do komercjalizacji.

Serwis PAP - Nauka w Polsce jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Na "International Conference on Molecular Biotechnology and Innovation for Healthy Life" naukowcy mogą zgłaszać postery dotyczące aplikacyjnych projektów badawczych z zakresu m.in. biologii, medycyny, biotechnologii, farmacji, chemii, fizyki.

Konferencja odbędzie się 22 i 23 października, ale organizatorzy zapraszają też zainteresowanych naukowców i studentów do wzięcia udziału w warsztatach, które odbędą się w weekend poprzedzający konferencję (20-21 października 2012).

Warsztaty "How to write successful publications” mają pomóc naukowcom, studentom i redaktorom w tworzeniu m.in. artykułów naukowych i przygotowaniu ich do publikacji. Podczas spotkania omawiane będą zagadnienia edytorskie, które pomogą w pisaniu udanej publikacji, a także zostanie przeprowadzona analiza przedłożonego do redakcji rękopisu.

Podczas kolejnego warsztatu uczestnicy zapoznają się z wykorzystywaną w przemyśle biotechnologicznym i diagnostyce techniką molekularną analizy próby w czasie rzeczywistym. Metoda ta ma zastosowanie nie tylko w badaniach podstawowych, lecz także w przemyśle spożywczym (wykrywanie obecności patogenów w żywności), czy też analizie jakości substancji.

W tym roku konferencję organizują: spółka Pro Science Polska, fundacja Centrum Transferu Technologii Synergy, a także konsorcjum naukowe, w którego skład wchodzą Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed oraz Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej.

Podczas konferencji prezentowane będą osiągnięcia naukowe o aplikacyjnym charakterze, a także aspekt komercjalizacji projektów badawczych - goście z całego świata przedstawią uczestnikom konferencji proces transferu technologii poza granicami Polski oraz problem ochrony własności intelektualnej.

W ramach dwudniowego programu konferencji Bioinnovation International Summit 2012 odbędzie się sesja posterowa oraz sesje tematyczne poświęcone: polskim i zagranicznym prezentacjom osiągnięć naukowych, mających szczególny potencjał aplikacyjny, kwestiom dotyczącym komercjalizacji projektów badawczych i transferowi technologii, a także ochronie własności intelektualnej.

Udział w konferencji jest płatny.

Szczegóły na stronie: www.bioinnovation.pl.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Rys. Coolerheat/Łukasz Witanowski

    Naukowcy chcą produkować chłód z ciepła

  • Fot. Adobe Stock

    Polski eksperyment w kosmosie: test technologii przetwarzania danych na orbicie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera