Informatycy z 37 krajów na konferencji na Politechnice Wrocławskiej

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Sztuczna inteligencja oraz informatyka w służbie osobom niepełnosprawnym to niektóre z tematów Międzynarodowej Konferencji Naukowej w Dziedzinie Informatyki Technicznej i Ekonomicznej FedCSIS, która rozpocznie się w poniedziałek na Politechnice Wrocławskiej.

W trzydniowej konferencji weźmie udział 260 osób z 37 krajów świata - poinformował PAP Andrzej Charytoniuk z biura prasowego wrocławskiej uczelni. "Udział w konferencji zapowiedzieli przedstawiciele środowisk akademickich z całego świata, reprezentanci przedsiębiorstw zajmujących się produkcją, integracją i wdrażaniem systemów informatycznych, a także przedstawiciele wydawnictw naukowych i profesjonalnych" - podał Charytoniuk.

Program FedCSIS został podzielony na kilka serii niezależnych warsztatów i sympozjów. Na przykład osobny blok dyskusyjny zostanie poświęcony sztucznej inteligencji. Najlepsze referaty poświęcone tej tematyce będą wyróżnione nagrodą imienia profesora Zdzisława Pawlaka.

Odrębny charakter będą miały również warsztaty, których uczestnicy przedstawią rozwiązania informatyczne mające ułatwić życie osobom niepełnosprawnym. Seria wykładów zostanie poświęcona również zaawansowanym technologiom informatycznym wykorzystywanym w systemach zarządzania.

Udział w konferencji zapowiedzieli wybitni naukowcy m.in. prof. Thad Starner z Georgia Institute of Technology\'s College of Computing. "Projektuje on m.in. technologie wspomagające codzienne życie osób niesłyszących. Ciekawostką jest to, że prof. Starner testuje wszystkie pomysły na sobie. Na przykład od 1993 r. nosi na sobie przenośny komputer połączony z kamerą, który dostarcza mu dodatkowych informacji o otaczającym go świecie" - wyjaśnił Charytoniuk.

Organizatorem konferencji jest Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego we współpracy z Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu i Instytutem Badań Systemowych PAN.

Konferencja zakończy się w środę.

PAP - Nauka w Polsce

pdo/ dym/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Rys. Coolerheat/Łukasz Witanowski

    Naukowcy chcą produkować chłód z ciepła

  • Fot. Adobe Stock

    Polski eksperyment w kosmosie: test technologii przetwarzania danych na orbicie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera