Od wtorku w Warszawie SECURE 2012, konferencja o bezpieczeństwie IT

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

W warszawskim Centrum Nauki Kopernik specjaliści ds. bezpieczeństwa IT rozmawiać będą o najnowszych metodach walki z cyberprzestępstwami. Rozpoczynająca się we wtorek konferencja SECURE 2012 organizowana jest przez instytut badawczy NASK i zespół CERT Polska.

SECURE to coroczna konferencja poświęcona w całości bezpieczeństwu teleinformatycznemu. Zaproszeni goście reprezentują najważniejsze instytucje zajmujące się problematyką cyberbezpieczeństwa i walką z cyberprzestępczością.

Organizatorzy zapewniają, że podczas tegorocznej edycji imprezy nie zabraknie analiz technicznych, opisów przypadków i osadzonych w praktyce zagadnień prawnych. Zagadnienia, które będą poruszane, to przede wszystkim kwestie związane z zabezpieczeniem przez nowymi rodzajami zagrożeń, bezpieczeństwem urządzeń mobilnych, czy też zagrożenia dla klientów bankowości elektronicznej. Istotne miejsce w programie konferencji zajmują praktyczne aspekty rozwiązań prawnych stosowanych w internecie.

Na tegorocznym spotkaniu prelekcje wygłoszą eksperci m.in. z NASA, zespołu US CERT - działającego przy Departamencie Bezpieczeństwa Krajowego (DHS) Stanów Zjednoczonych, firm takich jak Google, Twitter, HP, RSA czy Trend Micro. Nie zabraknie też polskich specjalistów z firm zajmujących się testami penetracyjnymi sieci korporacyjnych, przedstawicieli zespołu CERT.GOV.PL pracującego w ramach Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego czy uczelni takich jak Politechnika Warszawska.

Konferencja SECURE 2012 odbędzie się w dniach 23-24 października w Centrum Nauki Kopernik. Szczegóły dotyczące zapisów na poszczególne sesje dostępne są na stronie www.secure.edu.pl

W poniedziałek, dzień przed rozpoczęciem konferencji, odbywają się warsztaty SECURE Hands-on, prowadzone m.in. przez ekspertów z NASK i CERT Polska. Ich tematyka dotyczy praktycznych metod wykrywania ataków w sieci, zagrożeń dla klientów bankowości elektronicznej oraz informatyki kryminalistycznej.

Serwis PAP - Nauka w Polsce jest patronem medialnym konferencji.

PAP - Nauka w Polsce

kpk/ ls/ gma/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Rys. Coolerheat/Łukasz Witanowski

    Naukowcy chcą produkować chłód z ciepła

  • Fot. Adobe Stock

    Polski eksperyment w kosmosie: test technologii przetwarzania danych na orbicie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera