Konkurs na pracę doktorską dotyczącą energetyki

Autorzy prac doktorskich dotyczących energetyki mogą wziąć udział w konkursie im. Marii Skłodowskiej-Curie, organizowanym przez ambasadę francuską w Polsce i Instytut Francuski w Polsce. Zgłoszenia można przesyłać do 2 maja.

Nagroda zostanie przyznana za pracę doktorską obronioną w roku 2012 lub 2013. W konkursie startować mogą osoby, które pracę doktorską pisały w jednej z dziedzin ścisłych (np. fizyka, chemia, inżyniera). Praca ta powinna mieć zastosowanie w energetyce. Jak wymieniają organizatorzy, może ona dotyczyć np. kopalin, energii jądrowej czy odnawialnej, zagadnień związanych z biomasą, efektywnością energetyczną czy energią konwencjonalną.

W konkursie zostaną przyznane dwie nagrody, których łączna wartość wynosi 3,5 tys. euro. Zdobywcy obu nagród mogą liczyć na sfinansowanie pobytu naukowego we Francji. Zdobywca pierwszej nagrody dodatkowo będzie mógł odbyć - w dowolnym celu - drugą podróż z Warszawy do Francji i z powrotem.

Prace wezmą udział w konkursie posterowym. Plakaty, przygotowane w języku angielskim, powinny prezentować wyniki badań łącząc treści naukowe z popularnonaukową formą.

Konkurs organizowany jest przez Ambasadę Francji w Polsce i Instytut Francuski, we współpracy z firmami: EDF, AREVA oraz Air France. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 maja.

Więcej informacji na stronie.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Rys. Coolerheat/Łukasz Witanowski

    Naukowcy chcą produkować chłód z ciepła

  • Fot. Adobe Stock

    Polski eksperyment w kosmosie: test technologii przetwarzania danych na orbicie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera