Ostatni tydzień zgłoszeń do plebiscytu na Polski Wynalazek 2014

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Tylko do 17 marca br. można przesyłać pomysły do drugiej edycji konkursu na "Polski Wynalazek 2014". Najciekawsze pomysły zostaną zaprezentowane podczas gali finałowej na antenie TVP1. Autorzy zwycięskiej innowacji otrzymają 50 tys. zł.

Ideą organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wspólnie z Telewizją Polską oraz firmą Jake Vision sp. z o.o. wydarzenia jest promowanie wynalazczości wśród Polaków oraz pokazanie różnorodności rozwiązań tworzonych przez kreatywnych i zdolnych naukowców. Finałowe projekty zostaną zaprezentowane podczas finałowej gali, która odbędzie się 7 kwietnia 2014 na antenie TVP1.

Zgłoszenia mogą przesyłać autorzy wynalazków, które ich zdaniem mają szansę zrewolucjonizować świat nauki, medycyny czy przemysłu. O nagrodę główną mają szansę powalczyć zarówno „duże” wynalazki, które powstały w laboratorium pod okiem zespołu badaczy, jak i „małe”, stworzone przez zwykłych ludzi w ich przydomowym garażu.

Liczy się przede wszystkim ich funkcjonalność i potencjał ekonomiczny. Finałowe projekty zostaną zaprezentowane przed kapitułą konkursu, a ostateczną decyzję o przyznaniu tytułu „Polski Wynalazek 2014” podejmą widzowie.

Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie „Polski Wynalazek 2014” powinny do 17 marca 2014 roku wysłać wypełnioną ankietę, na adres polskiwynalazek@jake-vision.pl. Wszelkie informacje są dostępne na stronach: http://www.tvp.pl/wiedza/nauka-i-technika/polski-wynalazek-2013/o-konkursie/rusza-ii-edycja-konkursu-polski-wynalazek/14278249 oraz https://www.facebook.com/polskiwynalazek2014

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Białystok/ Kilkadziesiąt imprez na Rodzinnym Pikniku Naukowym

  • Fot. Adobe Stock

    O neuroróżnorodności w warszawskiej Kawiarni Naukowej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera