Śląski Uniwersytet Medyczny ma dofinansowanie na centrum dydaktyczne | Nauka w Polsce

Śląski Uniwersytet Medyczny ma dofinansowanie na centrum dydaktyczne

Fot. Fotolia

Blisko 27 mln zł unijnego dofinansowania otrzymał Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach na Centrum Dydaktyczne Wydziału Farmaceutycznego z oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu – podała w poniedziałek rzeczniczka uczelni Agata Kalafarska.

Mieszczące się w centrum laboratoria specjalistyczne zostaną zaopatrzone w najnowocześniejszą aparaturę i narzędzia, w tym tablety, systemy pulpitów dotykowych, ekranów LED, kamer do monitoringu edukacyjnego. Multimedialna sala seminaryjna umożliwi prowadzenie zajęć z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, w tym m.in. systemu wideokonferencyjnego umożliwiającego przeprowadzanie międzynarodowych lub międzyuczelnianych telekonferencji naukowych, podczas których studenci będą mogli prezentować wyniki swoich badań.

Jak wyjaśniła Kalafarska, SUM złożył wniosek o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko jeszcze w 2012 r. „Ponieważ projekty prezentujące wysoki stopień gotowości do realizacji miały większe szanse na otrzymanie dofinansowania, władze uczelni podjęły decyzję o rozpoczęciu prac inwestycyjnych. Na ten cel przeznaczyły blisko 11 mln zł” – powiedziała.

Budynek Centrum Dydaktycznego został dobudowany do istniejącego budynku Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu przy ul. Jagiellońskiej 4 i wyposażony w sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Zakupiono m.in. ekrany LED, tablicę interaktywną, rzutnik bezprzewodowy, kamery do monitoringu, szafy, stoły i szafki laboratoryjne.

„Otrzymane dofinansowanie pozwoli nie tylko na refundację dotychczas poniesionych przez uczelnię kosztów, ale także na zakup całości planowanego wyposażenia” – podkreśliła Agata Kalafarska. (PAP)

lun/ pz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera