Młodzi naukowcy ze wsparciem mentorów

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Dziewięciu młodych naukowców nawiąże współpracę z uczonymi o uznanym dorobku naukowym w programie Mentoring - Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Kolejnych dziewięciu będzie korzystało z rad doświadczonych trenerów w ramach programu Coaching.

W programie Mentoring młodzi naukowcy pracujący w Polsce mogą nawiązać kontakty i współpracę mentoringową z doświadczonymi uczonymi o uznanym dorobku naukowym. Do kolejnej edycji programu zgłosiło się 16 uczonych, spośród których wyłoniono dziewięciu nowych uczestników.

Wśród laureatów znaleźli się: dr Marzena Ciechomska z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN we Wrocławiu; dr Leszek Grzanka z Instytutu Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN w Krakowie; dr Agata Jurkowska z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie; dr inż. Katarzyna Nawrotek z Politechniki Łódzkiej; dr Agnieszka Niemczynowicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie; dr inż. Natalia Szkaradek i dr Daniel Załuski z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego; dr Rafał Urniaż z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie; dr Tomasz Żuradzki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Również dziewięciu młodych badaczy skorzysta z programu Coaching. Młodzi naukowcy otrzymują w nim wsparcie w podejmowaniu wyzwań zawodowych i osiąganiu kolejnych etapów kariery naukowej, podejmowaniu decyzji oraz w rozwiązywaniu problemów pojawiających się w pracy zawodowej. Program umożliwia im pracę pod okiem doświadczonego coacha.

Laureaci programu Coaching zostali: dr hab. Małgorzata Dajnowicz z Uniwersytetu w Białymstoku; dr Agnieszka Gałka-Kozak z Uniwersytetu Gdańskiego; dr Irena Grześ z Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie; dr Piotr Fita, dr Ewa Haman i dr Łukasz Jochemczyk z Uniwersytetu Warszawskiego; dr Marta Migocka-Patrzałek i dr Mateusz Strzelecki z Uniwersytetu Wrocławskiego; dr Dominika Polkowska z Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie.

Fundacja na rzecz nauki Polskiej obydwa programy prowadzi w ramach projektu Skills, umożliwiającego doskonalenie kwalifikacji w zarządzaniu projektami i zespołami badawczymi, rozwój umiejętności z zakresu komunikacji naukowej i kształtowanie postaw proinnowacyjnych.

Termin składania wniosków w kolejnym naborze do programów Mentoring i Coaching upływa 12 stycznia 2015 r.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 21.02.2024. PAP/Łukasz Gągulski

    NCN sfinansuje wszystkie projekty z list rezerwowych w sześciu konkursach

  • Fot. Adobe Stock

    Podkarpackie/ 6 mln zł na granty dla uczelni na projekty B+R

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera