Konkurs dla młodych pasjonatów nauki

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Stypendium oraz obóz naukowy, na którym będzie można poznać tajniki pracy w najlepszych laboratoriach w Polsce, wykonywać skomplikowane doświadczenia czy latać na symulatorach samolotów – oferuje program ADAMED SmartUP. Osoby w wieku 15-19 lat muszą przekonać Radę Naukową konkursu o swojej pasji do nauki i chęci dalszego rozwoju. Rejestracja kandydatów prowadzona jest do 14 stycznia.

Konkurs jest rodzajem gry naukowej, pełnej zaszyfrowanych wskazówek, zagadek oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji. Po dokonaniu rejestracji i zalogowaniu się na stronie www.adamedsmartup.pl będzie można stanąć do rywalizacji w drugiej edycji programu prowadzonego przez Fundację Grupy Adamed.

Zadania sprawdzą wiedzę, umiejętność logicznego myślenia i kojarzenia faktów. Najlepsi z uczestników zostaną poproszeni o zaprezentowanie się przed Radą Naukową programu składającą się z ekspertów, wykładowców uniwersyteckich oraz przedstawicieli fundacji Grupy Adamed.

W pierwszej edycji programu ADAMED SmartUP zarejestrowało się 5,5 tys. osób, z których 50 wyjechało na obóz naukowy. Projekt naukowo-edukacyjny skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Ma na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Podstawą inicjatywy jest platforma internetowa www.adamedsmartup.pl  oraz program stypendialny przeznaczony dla osób w wieku 15-19 lat.

Program zyskał honorowy patronat ministrów: edukacji narodowej oraz nauki i szkolnictwa wyższego, a także Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Narodowego Centrum Nauki, Politechniki Warszawskiej, Polskiej Akademii Nauk, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Morskiej w Szczecinie.

PAP – Nauka w Polsce

kol/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Prof. Mariusz Jaskólski. Fot. Adrian Wykrota

    Prof. Mariusz Jaskólski z prestiżowym europejskim wyróżnieniem krystalograficznym

  • 28.06.2016 Na zdjęciu Olga Malinkiewicz. PAP/Marcin Obara

    Olga Malinkiewicz wśród finalistów European Inventor Award 2024

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera