Prof. Tadeusz Kuczyński ponownie rektorem Uniwersytetu Zielonogórskiego

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Kuczyński został na kolejne cztery lata wybrany na rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wybory odbyły się w poniedziałek – poinformowała rzecznik uczelni Ewa Sapeńko.

Jak przekazała, w głosowaniu brało udział 121 elektorów – prof. T. Kuczyński uzyskał 106 głosów. Na tym samym posiedzeniu elektorów wybrano także prorektorów, których kandydatury zgłasza rektor-elekt.

W kadencji 2016/2020 ponownie swoje funkcje obejmą: prof. dr hab. inż. Magdalena Graczyk – prorektor ds. jakości kształcenia (104 głosy); prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski – prorektor ds. studenckich (110 głosów) – w przypadku prorektora ds. studenckich potrzebna jest akceptacja kandydata przez studentów – elektorów; dr hab. inż. Andrzej Pieczyński, prof. UZ – prorektor ds. rozwoju (115 głosów).

„Ponieważ dotychczasowy prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą prof. Zdzisław Wołk ze względów osobistych zrezygnował z kandydowania na kolejną kadencję – prorektorem został prof. dr hab. Giorgi Melikidze (111 głosów), dotychczasowy dziekan Wydziału Fizyki i Astronomii” – powiedziała Sapeńko.

Dodała, że do 25 kwietnia na 12 wydziałach Uniwersytetu muszą zostać wybrani dziekani i prodziekani, natomiast do 9 maja br. musi nastąpić wybór członków Senatu. Nowe władze obejmą swoje funkcje 1 września br.

Prof. dr hab. Tadeusz Kuczyński urodził się w 1951 roku we Wrocławiu. W 1976 roku ukończył Wydział Budownictwa Politechniki Wrocławskiej. W roku 2003 uzyskał tytuł naukowy profesora nauk rolniczych. Z zielonogórską uczelnią związany jest od 1999 roku.

W latach 2002-2008 był dziekanem Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, a w 2008-2012 prorektorem ds. nauki i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Zielonogórskiego. Od 1 września 2012 r. pełni funkcję Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego.

PAP - Nauka w Polsce

mmd/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera