Uczelnie i instytucje

Uniwersytet Gdański i Prokuratura Regionalna w Gdańsku będą współpracować

Współpracę przy studiach podyplomowych, praktykach studenckich, jak również przy opracowywaniu ekspertyz czy organizacji konferencji i badań naukowych - przewiduje podpisane w czwartek porozumienie między Uniwersytetem Gdańskim i Prokuraturą Regionalną w Gdańsku.

Porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim i Prokuraturą Regionalną w Gdańsku zostało podpisane 1 czerwca na Uniwersytecie Gdańskim.

W ramach porozumienia uczelnia i prokuratura podejmą współpracę m.in. w zakresie studiów podyplomowych, szkoleń w zakresie problematyki prawnej, ekonomicznej oraz z dziedziny zarządzania i nauk eksperymentalnych, opracowywania analiz, ekspertyz i opinii na potrzeby wymiaru sprawiedliwości. Będą też wspólnie organizować konferencje naukowe, sympozja i inne formy przekazywania wiedzy i doświadczeń, a także prowadzić badania naukowe istotne dla wymiaru sprawiedliwości - czy praktyki studenckie w jednostkach prokuratur podległych Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku.

"Wspólne działania przyczynią się do wzmocnienia dydaktyki i badań związanych z prawem na Uniwersytecie Gdańskim, pozwolą wykorzystać potencjał kadry naukowej UG w zakresie opracowywania ekspertyz i analiz, ale także szerzej niż do tej pory korzystać z doświadczeń praktyków. Mamy nadzieję, że ta współpraca przyczyni się także do rozwoju zawodowego kadr Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, a nasi studenci zaś będą mieli możliwość odbywania praktyk pod okiem specjalistów" – powiedział rektor UG prof. Jerzy Piotr Gwizdała.

"Współpraca w takiej formie nie tylko przyczyni się do rozwoju zawodowego kadr Prokuratury, ale z drugiej strony umożliwi również pełniejsze wykorzystanie praktycznych doświadczeń zawodowych prokuratorów w badaniach prowadzonych w ramach Uniwersytetu. Liczę też na to, że wymierne korzyści z tej współpracy, w formie poszerzonej oferty praktyk, będą atrakcyjną propozycją dla studentów" – dodał prokurator regionalny Andrzej Golec.

PAP - Nauka w Polsce

kflo/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Białystok/ Kilkadziesiąt imprez na Rodzinnym Pikniku Naukowym

  • Fot. Adobe Stock

    Resort nauki chce wprowadzić zmiany w świadectwach ukończenia studiów podyplomowych

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera