03.08.2020
PL EN
16.01.2020 aktualizacja 17.01.2020

Warsztaty PAN dla kandydatów do grantów ERC

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Trwa rejestracja na bezpłatne warsztaty „Wniosek ERC krok po kroku”, które odbędą się 13 lutego w Warszawie. Zgłosić może się każdy naukowiec, planujący wziąć udział w dowolnym konkursie grantowym Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC).

Warsztaty organizuje Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN. Pracownicy naukowi uzyskają nie tylko instrukcję, jak przygotować wniosek do konkursu ERC, ale również dowiedzą się, jak skonstruować projekt spełniający wymogi ERC. Eksperci wyjaśnią, w jakiej formie należy opisać projekt - tak, aby opis odpowiadał strukturze wniosku. Uczestnicy warsztatów nauczą się też prawidłowo prezentować własne dokonania naukowe. Ważnym elementem szkolenia będą kwestie rachunkowe. Badacze zdobędą wskazówki na temat kalkulacji budżetu w projekcie ERC.

Zajęcia teoretyczne uzupełnią ćwiczenia, które pozwolą zastosować zdobytą wiedzę w praktyce. Warsztaty odbędą się w czwartek 13 lutego w godzinach 9.30 – 15.30 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Zgłoszenia należy nadsyłać do poniedziałku 3 lutego do godziny 13.00. Informacja o przyjęciu na warsztaty zostanie wysłana do uczestników najpóźniej na tydzień przed warsztatami. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązuje rejestracja - formularz znajduje się tutaj.

Prestiżowe granty ERC finansują pionierskie badania prowadzone na terenie Unii Europejskiej. Motto programu to „High risk – high gain”, a jedynym kryterium oceny pomysłów jest doskonałość naukowa. Budżet jednego projektu może wynosić nawet 3,5 mln euro.

W staraniach o granty ERC badacze mogą korzystać z bezpłatnej pomocy oferowanej przez Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN. Kolejne warsztaty odbędą się 12 marca (rejestracja do 2 marca) oraz 23 kwietnia (rejestracja do 13 kwietnia). Warsztaty w lutym i marcu prowadzone będą w języku polskim, natomiast w kwietniu - po angielsku.

PAP - Nauka w Polsce

kol/ ekr/

Copyright © Fundacja PAP 2020