Śląski Uniwersytet Medyczny i Izba Lekarska zachęcają do szczepień przeciw COVID-19

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Śląska Izba Lekarska i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach rozpoczęły wspólną akcję edukacyjno-informacyjną promującą masowe szczepienia przeciw COVID-19 pod hasłem: "Covid zabija – zaszczep się".

Lekarze z obu instytucji przypominają, że na całym świecie na tę chorobę zachorowało 72 mln osób, a niemal 2 mln zmarło. COVID-19 spowodował śmierć ponad 23 tys. Polaków, a codziennie dowiadujemy się o nowych ofiarach.

"Dzięki wysiłkom naukowców mamy dziś do dyspozycji skuteczną broń, która uratuje nasze życie i zdrowie. To szczepionka. Chcemy wspólnym działaniem przekonać do szczepień nieprzekonanych. Najnowsze badania mówią, że ponad 47 proc. Polaków nie chce się szczepić, bo obawia się działań niepożądanych lub nie wierzy w skuteczność szczepionki. Nasz przekaz kierujemy do tych, którzy z różnych powodów wahają się. Najwięcej wątpiących jest wśród młodych ludzi. Decyzja o zaszczepieniu się będzie najlepszym prezentem na 2021 rok dla ich najbliższych: rodziców, dziadków, ale także dla nich samych" – przekonują śląscy lekarze.

Do propagowania szczepień przeciw COVID-19 Śląska Izba Lekarska i Śląski Uniwersytet Medyczny zaprosiły osoby różnych profesji, w różnym wieku, o znanych w regionie twarzach i nazwiskach, budzących zaufanie i wiarygodność. Ambasadorzy kampanii w krótkich wypowiedziach będą zachęcać do szczepień przeciw COVID-19, dadzą świadectwo swojej społecznej odpowiedzialności.

W środę w mediach społecznościowych opublikowano pierwszy film, w którym prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach dr Tadeusz Urban i rektor SUM prof. Tomasz Szczepański opowiadają o projekcie i zachęcają do szczepień. (PAP)

Autorka: Anna Gumułka

lun/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Beton z recyklingu może zmniejszyć emisję C02 bez utraty wytrzymałości

  • Fot. Adobe Stock

    Gliwice/ Orlen patronem nowego kierunku inżynierskiego na Politechnice Śląskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera