Ministerstwo Edukacji i Nauki

04.08.2021
PL EN
22.01.2021 aktualizacja 27.04.2021

Dziennikarz PAP Zbigniew Wojtasiński wśród Dziennikarzy Medycznych Roku 2020

Warszawa, 18.04.2018. Zbigniew Wojtasiński z PAP podczas konferencji prasowej dotyczącej cyfryzacji służby zdrowia „E-zdrowie – potrzeby i wyzwania”, 18 bm. w Villi Foksal w Warszawie. (obm/awol) PAP/Marcin Obara Warszawa, 18.04.2018. Zbigniew Wojtasiński z PAP podczas konferencji prasowej dotyczącej cyfryzacji służby zdrowia „E-zdrowie – potrzeby i wyzwania”, 18 bm. w Villi Foksal w Warszawie. (obm/awol) PAP/Marcin Obara

Zbigniew Wojtasiński, dziennikarz piszący o zdrowiu i nauce w Polskiej Agencji Prasowej, znalazł się w gronie nagrodzonych tytułem Dziennikarza Medycznego Roku 2020. Przyznające nagrody Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia doceniło go za artykuły internetowe.

Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia nagrody przyznaje w kategorii głównej za artykuły internetowe, audycje radiowe, programy telewizyjne i artykuły prasowe. W każdej z nich za swoją pracę i zaangażowanie wybierany jest Dziennikarz Medyczny Roku oraz laureaci nagród i wyróżnień.

Za artykuły internetowe w minionym roku doceniono redaktora Zbigniewa Wojtasińskiego z Serwisu Naukowego PAP i mZdrowie.pl, który otrzymał tytuł Dziennikarza Medycznego Roku 2020.

Za audycje radiowe takim samym tytułem nagrodzono ex aequo redaktor Ewę Podolską za publicystykę w Radiu TOK FM oraz redaktor Barbarę Kozłowską za newsy w Polskim Radiu Rzeszów.

Za artykuły prasowe tytuł Dziennikarza Medycznego Roku 2020 otrzymał redaktor Wojciech Moskal z Gazety Wyborczej.

Zaś za programy telewizyjne nagrodzono ex aequo redaktor Wiolettę Długosz-Leończuk w kategorii news z TVP3 Warszawa i redaktora Jacka Michalaka w kategorii publicystyka z TVP Poznań.

Ponadto Zespół Dziennikarzy Redakcji Medonet.pl został wyróżniony honorowym tytułem Mistrz Internetowego Przekazu. Tytuł honorowy Mistrz Telewizyjnego Przekazu Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia i Izby Gospodarczej „Farmacja Polska” otrzymali z kolei redaktorzy: Piotr Poraj-Poleski (2 Program TVP), Maria Zawała wraz z zespołem Kierunek Zdrowie (TVS), Małgorzata Wiśniewska (STUDIOMED TV).

Tytułem Edukator Zdrowia uhonorowana została redaktor Anna Pawłowska z TVP3.

Redaktor Elżbieta Cichocka-Bójko z Gazety Wyborczej otrzymała tytuł honorowy - Herkules Pióra w uznaniu profesjonalizmu, dziennikarskiej rzetelności i wytrwałości w wieloletnim wskazywaniu na konieczność reformy ochrony zdrowia w Polsce.

W kategorii specjalnej, której partnerem jest firma Adamed, na najlepsze publikacje internetowe na temat: Macierzyństwo – przygotowanie do ciąży i opieka nad kobietą ciężarną dyplomy oraz nagrody otrzymały: redaktor Aleksandra Lipiec (Medonet.pl) i redaktor Agata Pustułka (Dziennikzachodni.pl)

Nagrody ogłoszono podczas zakończonej w piątek konferencji noworocznej Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia. (PAP)

ekr/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021