Francja/ Instytut Pasteura zawiesza prace nad jedną ze swoich szczepionek przeciwko Covid-19

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Instytut Pasteura w Paryżu poinformował w poniedziałek, że zawiesza prace nad jednym ze swych projektów szczepionek przeciwko Covid-19, opartym na zmodyfikowanej szczepionce przeciw odrze. Również amerykańska firma Merck&Co wstrzymała badania nad dwiema szczepionkami.

Instytut Pasteura, który od wiosny pracował nad trzema wariantami szczepionki przeciwko koronawirusowi, podał, że będzie nadal kontynuować badania nad pozostałymi projektami, które są w fazie testów przedklinicznych.

Francuskie laboratorium zapewnia w komunikacie, że jest "w pełni zmobilizowane do walki z Covid-19".

Również w poniedziałek koncern Merck&Co zapowiedział przerwanie badań nad dwoma projektami szczepionek przeciwko Covid-19, w tym również nad tym, który firma opracowywała w porozumieniu z Instytutem Pasteura.

Merck&Co poinformował, że preparaty te okazały się mniej skuteczne niż szczepionki wprowadzone już na rynek przez inne koncerny farmaceutyczne. Firma zamierza jednak kontynuować pracę nad dwoma innymi projektami preparatów przeciw Covid-19.

W kwietniu Laboratorium Pasteur opracowało test serologiczny do określenia stopnia odporności pacjentów wyleczonych z koronawirusa.

Miesiąc wcześniej prezydent Francji Emmanuel Macron ogłosił, że podjął decyzję o zwiększeniu budżetu na badania nad chorobami i szczepionkami o 5 mld euro w ciągu 10 lat. (PAP)

fit/ mal/

arch.

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Szczepienie przeciw COVID-19 może przedłużać życie pacjentów z niewydolnością serca

  • Fot. Adobe Stock

    Lato 2023 r. w Europie było najgorętsze od dwóch tysięcy lat

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera