Uczelnie i instytucje

MEiN: 10 mln zł dla publicznych uczelni zawodowych

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

10 publicznych uczelni zawodowych może skorzystać ze wsparcia finansowego w łącznej kwocie 10 mln zł. Pieniądze są przeznaczone na poprawę jakości kształcenia na kierunkach studiów o profilu praktycznym – przypomniało w środę w mediach społecznościowych Ministerstwo Edukacji i Nauki.

W ramach projektu "Inicjatywa wsparcia dążenia do doskonałości" 10 publicznych uczelni zawodowych może skorzystać ze wsparcia finansowego. MEiN przypomina, że jest to kolejny program wspierający publiczne uczelnie zawodowe.

Pieniądze przeznaczone są na poprawę jakości kształcenia na kierunkach praktycznych – wskazuje na Twitterze resort

"Projekt jest skierowany do tych jednostek, które w 2021 r. nie uzyskały finansowania w ramach +Dydaktycznej inicjatywy doskonałości+, ale ich absolwenci dobrze radzą sobie na rynku pracy (wg raportów ELA), a uczelnie podejmują wysiłki na rzecz poprawy jakości kształcenia. Łącznie na ten cel Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczy 10 mln zł" – sprecyzowało MEiN na swojej stronie internetowej.

MEiN informuje, że założenia projektu powstały na bazie analizy efektów "Dydaktycznej inicjatywy doskonałości" oraz dostrzeżenia pozytywnych skutków oddziaływania tego wsparcia na jakość pracy uczelni, przede wszystkim w okresie zmian organizacyjno-dydaktycznych wymuszonych pandemią COVID-19.

W komunikacie napisano, że czasie narastającego zagrożenia epidemicznego wyzwaniem dla publicznych uczelni zawodowych było kontynuowanie kształcenia w nowych warunkach, szczególnie prowadzenie kształcenia na kierunkach studiów o profilu praktycznym.

"Doświadczenia z tego okresu stały się impulsem do wypracowania nowych, często niezwykle innowacyjnych rozwiązań. Dotyczyły one zarówno kwestii dydaktycznych, jak i organizacyjnych. Celem inicjatywy wsparcia dążenia do doskonałości jest wspieranie tych zmian" – podkreślono.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera