Poznań/ UAM w czerwcu rozpocznie szczepienie studentów

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

3 czerwca na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczynają się szczepienia przeciw COVID-19 kolejnej grupy społeczności akademickiej - podało biuro prasowe uczelni. Chęć zaszczepienia się zadeklarowało ponad 4,5 tys. chętnych – w większości są to studenci.

Wcześniej możliwość zgłoszenia się na szczepienie mieli m.in. nauczyciele akademiccy.

Jak poinformowało w czwartek biuro prasowe UAM, osoby, które w ramach programu "szczepienia w zakładach pracy" zgłosiły uczelni na początku maja taką chęć, będą mogły zaszczepić się w dwóch miejscach: Collegium Heliodori Święcicki przy ul. Grunwaldzkiej oraz Collegium Historicum na kampusie Morasko.

"Otrzymają szczepionkę Pfizer/BioNTech. Druga dawka zostanie im podana po 5 tygodniach. Każdy z zainteresowanych otrzyma indywidualnie informację o terminie i miejscu szczepienia" - podała uczelnia.

Na UAM chęć zaszczepienia się w ramach uczelni zadeklarowało ponad 4,5 tys. chętnych. 81 proc. tej liczby do studenci.

"Dzięki tej akcji przede wszystkim zapewnimy wielu osobom bezpieczeństwo, ale także będziemy o krok bliżej w powrocie do codzienności, do kontaktowej formy prowadzenia zajęć dydaktycznych - powiedziała rektorka UAM, prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uruchomił możliwość dodatkowych zapisów dla nowej grupy 1,3 tys. osób. Można to zrobić poprzez odpowiedni formularz, dostępny w intranecie uczelni. O zakwalifikowaniu na szczepienie zadecyduje kolejność zgłoszeń, które potrwają do środy, 26 maja.

Do zaszczepienia w ramach UAM uprawnieni są pracownicy uczelni, doktoranci, studenci oraz członkowie rodzin tych osób. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ krap/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Resort nauki chce wprowadzić zmiany w świadectwach ukończenia studiów podyplomowych

  • Fot. K. Kożuch, PL

    Ekspert od AI prof. Witold Pedrycz doktorem honoris causa Politechniki Lubelskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera