Ministerstwo Edukacji i Nauki

13.06.2021
PL EN
21.05.2021 aktualizacja 21.05.2021

Poznań/ UAM w czerwcu rozpocznie szczepienie studentów

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

3 czerwca na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczynają się szczepienia przeciw COVID-19 kolejnej grupy społeczności akademickiej - podało biuro prasowe uczelni. Chęć zaszczepienia się zadeklarowało ponad 4,5 tys. chętnych – w większości są to studenci.

Wcześniej możliwość zgłoszenia się na szczepienie mieli m.in. nauczyciele akademiccy.

Jak poinformowało w czwartek biuro prasowe UAM, osoby, które w ramach programu "szczepienia w zakładach pracy" zgłosiły uczelni na początku maja taką chęć, będą mogły zaszczepić się w dwóch miejscach: Collegium Heliodori Święcicki przy ul. Grunwaldzkiej oraz Collegium Historicum na kampusie Morasko.

"Otrzymają szczepionkę Pfizer/BioNTech. Druga dawka zostanie im podana po 5 tygodniach. Każdy z zainteresowanych otrzyma indywidualnie informację o terminie i miejscu szczepienia" - podała uczelnia.

Na UAM chęć zaszczepienia się w ramach uczelni zadeklarowało ponad 4,5 tys. chętnych. 81 proc. tej liczby do studenci.

"Dzięki tej akcji przede wszystkim zapewnimy wielu osobom bezpieczeństwo, ale także będziemy o krok bliżej w powrocie do codzienności, do kontaktowej formy prowadzenia zajęć dydaktycznych - powiedziała rektorka UAM, prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uruchomił możliwość dodatkowych zapisów dla nowej grupy 1,3 tys. osób. Można to zrobić poprzez odpowiedni formularz, dostępny w intranecie uczelni. O zakwalifikowaniu na szczepienie zadecyduje kolejność zgłoszeń, które potrwają do środy, 26 maja.

Do zaszczepienia w ramach UAM uprawnieni są pracownicy uczelni, doktoranci, studenci oraz członkowie rodzin tych osób. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ krap/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021