Uczelnie i instytucje

Na Politechnice Wrocławskiej trwa rekrutacja na kierunek lekarski

Fot. Adobe Stock

Do 10 lipca potrwa na Politechnice Wrocławskiej rekrutacja na nowootwarty kierunek lekarski; zostanie nań przyjętych 60 osób. W czwartek zaplanowano "dzień otwarty" nowego kierunku.

Władze wrocławskiej uczelni poinformował w połowie czerwca, że minister edukacji i nauki wydał zgodę na utworzenie na Politechnice Wrocławskiej kierunku lekarskiego.

Siedziba Wydziału Medycznego PWr znajduje się w budynku C-7 oraz w C-20, który stanowi część historycznego kompleksu dawnego szpitala przy ul. Hoene-Wrońskiego. Na pracowników i studentów czeka tam ponad 40 pomieszczeń, w tym specjalistyczne laboratoria i pracownie.

Jak przekazał we wtorek PAP Michał Ciepielski z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej, rekrutacja na nowy kierunek zakończy się 10 lipca, a w czwartek, 29 czerwca, zaplanowano "dzień otwarty" kierunku lekarskiego.

Zainteresowani studiowaniem medycyny na Politechnice Wrocławskiej będą mogli m.in. spotkać się z prof. Haliną Podbielską z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki. "Opowie ona o nowych trendach w kształceniu lekarzy, które mają być realizowane na nowo utworzonym kierunku. Następnie kardiolog prof. Tomasz Roleder z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu przybliży praktyczną stronę współpracy inżynierów i lekarzy" – przekazał Ciepielski.

W czwartek będzie można też odwiedzić kilka politechnicznych laboratoriów badawczych. "Jednym z nich jest Laboratorium Biopomiarów w Nanoskali, w którym prowadzone są obecnie m.in. badania mikroskopowe tkanek i biomateriałów, badania komórek nowotworowych oraz zmian DNA pod wpływem czynników fizycznych i farmakochemicznych" – wskazał Ciepielski.

Przyszli studencie będą też mogli zapoznać się z działaniem instruktażowego laparoskopu, a także wziąć udział w zawodach na prowadzenie resuscytacji na manekinach, czy obejrzeć struktury anatomiczne człowieka używając do tego okularów rozszerzonej rzeczywistości (VR).

Nauka w Polsce,  Piotr Doczekalski

pdo/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera