Dzień Otwarty Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Źródło: mat. prasowe UR w Krakowie
Źródło: mat. prasowe UR w Krakowie

„Tajemnica koni arabskich” lub „Design-Thinking i twórcze rozwiązywanie problemów” - to przykłady popularnonaukowych prezentacji i wykładów, które odbędą się 22 marca podczas Wirtualnego Dnia Otwartego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Program podzielono na bloki poświęcone roślinom, zwierzętom, środowisku i technologii, żywności oraz wsparciu studenckiemu i kulturze akademickiej.

Wirtualne wydarzenia rozpoczną się w poniedziałek o godz. 10.00, ostatnie spotkanie zaplanowano na godz. 19.30. Program obejmuje prezentacje oferty edukacyjnej uczelni, wydziałów, laboratoriów, stacji doświadczalnych, zaplecza sportowego. Przedstawione zostaną możliwości rozwoju indywidualnych zainteresowań poprzez działalność w kołach naukowych, organizacjach studenckich, czy zespołach artystycznych - Chórze UR, Zespole Sygnalistów Myśliwskich „Hagard”, czy Studenckim Zespole Góralskim „Skalni”.

Przybliżone także zostaną dostępne formy wsparcia materialnego oferowane przez uczelnię, możliwości zakwaterowania, zasady mobilności międzynarodowej, czy perspektywy zawodowe po ukończeniu studiów.

Dzień otwarty to także okazja do popularyzacji nauki. W bloku "Rośliny" odbędzie się m.in. pokaz nauki praktycznej w terenie oraz eksperymentów wykonywanych podczas ćwiczeń laboratoryjnych z chemii środowiskowej.

W bloku "Środowisko i technologia" przedstawione zostaną m.in. badania z zakresu leśnictwa, prowadzone na styku przyrody i techniki oraz nowoczesne technologie pomiarowe takie jak naziemny skaning laserowy, a także systemy informacji przestrzennej.

Wykorzystanie markerów genetycznych w hodowli koni czystej krwi arabskiej omówi dr hab. inż. Monika Stefaniuk-Szmukier. Wykład „Tajemnica koni arabskich” zaplanowano na godz. 13.20. W bloku "Zwierzęta" naukowcy omówią ponadto "ptasie zaloty” i „Kolorowe geny”.

O godz. 14.20 odbędzie się wykład „Design Thinking i twórcze rozwiazywanie problemów” – to wstęp do bloku prezentującego wsparcie studentów i znaczenie międzynarodowej współpracy uczelni.

Bezpośredni link do wszystkich wydarzeń prowadzi przez fanpage Facebook: https://tiny.pl/rnfqx

Więcej informacji: https://tiny.pl/rnfq1

PAP - Nauka w Polsce

kol/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 06.05.2024. Minister nauki Dariusz Wieczorek przemawia na spotkaniu ze studentami Akademii Górniczo-Hutniczej w Auli AGH w Krakowie. PAP/Art Service

    Minister nauki: przy malejącej liczbie studentów trzeba rozważać łączenie uczelni

  • 25.04.2024. Minister nauki Dariusz Wieczorek (C) podczas konferencji prasowej dotyczącej podsumowania programu Erasmus na 20-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej w Warszawie. PAP/Piotr Nowak

    Wieczorek: od 2004 r. z programu Erasmus skorzystało ponad 266 tys. polskich studentów

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera