Informatycy będą obradowali w Łodzi | Nauka w Polsce

Informatycy będą obradowali w Łodzi

Fot. Fotolia

Ponad 300 naukowców i reprezentantów przedsiębiorstw z całego świata zajmujących się produkcją, integracją i wdrażaniem systemów informatycznych przyjedzie do Łodzi na międzynarodową konferencję poświęconą informatyce. Tegoroczna edycja FedCSIS, czyli Federated Conference on Computer Science and Information Systems, odbędzie się w dniach 13-16 września na Politechnice Łódzkiej.

Podczas serii konferencji, warsztatów, sympozjów i sesji specjalnych prezentowane będą wyniki badań oraz zastosowań nowych rozwiązań informatycznych. Wyselekcjonowane materiały konferencyjne publikowane będą w IEEE Xplore Digital Library. Są one indeksowane w Web of Science - najważniejszej naukowej bazie danych.

Uczeni będą obradowali na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki (EEIA) Politechniki Łódzkiej.

W ramach konferencji organizowany jest także konkurs eksploracji danych, związany z poprawą bezpieczeństwa strażaków uczestniczących w akcjach ratowniczo–gaśniczych. Wręczone zostaną również Nagrody im. Profesora Zdzisława Pawlaka dla autorów najlepszych prac naukowych w kategorii naukowców i studentów.

Patron nagród, prof. Zdzisław Pawlak (1926-2006) jest jednym z najbardziej znanych polskich informatyków, twórcą teorii zbiorów przybliżonych, wykorzystywanej obecnie m.in. w uczeniu maszynowym, analizie danych, bioinformatyce, ekonomii, medycynie,

przetwarzaniu sygnałów i obrazów oraz w inżynierii oprogramowania.

Organizatorami FedCSIS 2015 są: Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI) wspólnie z Instytutem Badań Systemowych PAN, Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Politechniką Łódzką. Z FedCSIS współpracują najważniejsze światowe organizacje naukowe i profesjonalne, m.in. ACM (Association for Computing Machinery) oraz IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) oraz Komitet ds. Informatyki PAN. Do możliwości zorganizowania tej konferencji w Łodzi przyczyniły się kilkuletnie wysiłki Instytutu Informatyki Stosowanej PŁ w ścisłej współpracy z Oddziałami Łódzkiego PTI oraz ACM.

Patronat honorowy nad konferencją objęli ministrowie: nauki i szkolnictwa wyższego, administracji i cyfryzacji, prezes Polskiej Akademii Nauk, marszałek województwa łódzkiego, prezydent Łodzi oraz rektor Politechniki Łódzkiej.

PAP – Nauka w Polsce

kol/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Prof. Ryszard Koziołek: AI nie wyprze humanistów, ale przesunie ich w inne miejsce (wywiad)

  • Osiągnięto kluczowy cel w fuzyjnym eksperymencie ELISE

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera