Prof. Stanisław Kasiewicz laureatem nagrody Beta

<p>Prof. Stanisław Kasiewicz ze <a href="Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie">Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie</a> otrzymał Polską Nagrodę za Osiągnięcia w Dziedzinie Zarządzania Finansami Beta 2006. </p>

Nagrodę wręczono w czwartek 27 kwietnia w Szczecinie, podczas dwudniowej Międzynarodowej Konferencji „Zarządzanie Finansami”. Laureat jest autorem pracy „Budowanie wartości firmy w zarządzaniu operacyjnym”.

Prof. Kasiewicz przyznaje w swojej pracy, że zarządzanie wartością oznacza skoncentrowanie się na podstawowym celu działania firmy, czyli powiększaniu bogactwa jej właścicieli. Nie ogranicza się tylko do kwestii finansowych. Za kluczowe uznaje również m.in. sprawne zarządzanie konkurencyjnością firmy, budowanie pozycji firmy na rynku globalnym, zarządzanie wartościami niematerialnymi i prawnymi oraz zarządzanie wszystkimi procesami w firmie – począwszy od relacji z dostawcami, skończywszy na budowaniu długookresowej lojalności odbiorców.

Nagroda Beta, która promuje badania naukowe, publikacje i osiągnięcia praktyczne w dziedzinie zarządzania finansami, wręczoną została już po raz czwarty. W ubiegłych latach jej laureatami byli: prof. Jerzy Gajdka z Uniwersytetu Łódzkiego, dr hab. Monika Marcinkowska z tej samej uczelni oraz dr Andrzej Rutkowski z Uniwersytetu Warszawskiego.

Nagrodę przyznaje kapituła złożona z naukowców i praktyków zarządzania finansami. W gronie tym zasiadają m.in. prof. Leszek Dziawgo z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. Wiktor Krawczyk z Krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, prof. Wiesław Pluta z Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, prof. Dariusz Zarzecki z Uniwersytetu Szczecińskiego.
 
W tegorocznej, 7. edycji konferencji bierze udział około 200 naukowców m.in. z Wielkiej Brytanii, Włoch i Czech. Tematem są m.in. inwestycje i wycena przedsiębiorstw.

Jak powiedział prof. Dariusz Zarzecki z Uniwersytetu Szczecińskiego, problem wyceny przedsiębiorstw jest w Polsce „w powijakach”.

„Na świecie istnieją pewne standardy tego procesu, są organizacje, stowarzyszenia, instytucje, które profesjonalnie zajmują się wyceną. To temat bardzo kontrowersyjny, bo bezpośrednio wiąże się z pieniędzmi. Mało się też mówi, że konflikty, których podłożem jest wycena podmiotu, powodują nieraz poważne kłótnie miedzy akcjonariuszami. Problem wycen pojawiał się też w sejmowych komisjach śledczych. Stąd pomysł, by tegoroczną konferencję poświęcić właśnie temu zagadnieniu” – powiedział Zarzecki.

Organizatorem konferencji jest Zakład Inwestycji i Wyceny Przedsiębiorstw Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

PAP - Nauka w Polsce, Ewa Prueffer

bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 18.09.2013. Siedziba Szkoły Głównej Handlowej w Alejach Niepodległości 162 w Warszawie. (rp/awol) PAP/Radek Pietruszka

    Naukowcy z SGH opracowali Indeks Cyfryzacji Przedsiębiorstw (ICP)

  • Fot. Adobe Stock

    Polski astronauta zrealizuje na ISS badanie psychologiczne przygotowane przez Uniwersytet Śląski

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera