17.11.2018
PL EN
 • Konkurs dla czytelników

  DO WYGRANIA WYJĄTKOWA KSIĄŻKI!
  Jeśli odpowiesz prawidłowo na trzy widoczne poniżej pytania, możesz wygrać jedną z dwóch książek "Pan raczy żartować, panie Feynman!" (http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,31540,rozmyslania-na-obrzezach-fizyki.html). W tym tygodniu pytania dotyczą właśnie tej publikacji. Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozlosujemy nagrody.

  Oto odpowiedzi na pytania z ubiegłego tygodnia:

  1. Jakie paliwo służyło do zasilania sondy kosmicznej Dawn?

  Hydrazyna.

  2. Jak nazywają się laureaci tegorocznych Nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP)?

  To profesorowie: Andrzej Dziembowski, Andrzej Gałęski, Krzysztof Pachucki i Timothy Snyder.

  3. Na jakiej uczelni powstał satelita PW-Sat2?

  Na Politechnice Warszawskiej.

   

  Osoby, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi i do których wyślemy nagrody, to:

  Mariusz Jóźwiak, Kotuń 

  Karolina Porwoł, Łososina Dolna

  Gratulujemy!

   

  A oto nowe pytania:

  1. Ile złotych medali zdobyli Polacy na Międzynarodowe Targi „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA 2018?

  2. Jak inaczej nazywa się kit pszczeli?

  3. Z jakich terenów pochodzą najstarsze wyroby ze szkła odkryte na terenie Polski?

  Na odpowiedzi, wraz z danymi adresowymi koniecznymi do wysyłki nagród, czekamy do 20 listopada 2018 r. włącznie. Następnego dnia opublikujemy nazwiska laureatów.

W związku ze zgłoszeniem mojego udziału w konkursie dla czytelników portalu Nauka w Polsce, wyrażam niniejszym zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu zgłoszenia do konkursu (adres poczty elektronicznej, imię i nazwisko, telefon, adres do korespondencji) w celu jego przeprowadzenia i wyłonienia zwycięzców Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Polskiej Agencji Prasowej, z siedzibą w Warszawie (00-502) przy ul. Brackiej 6/8. Pani/Pana dane będą przetwarzane do momentu zakończenia konkursu i wyłonienia zwycięzców. Podstawą przetwarzania podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27.04.2016 dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO) Bez podania powyższych danych nie będzie możliwy Pani/Pana udział w konkursie. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, zmiany, usunięcia, ograniczenia przetwarzania prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu a także prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w każdym czasie. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane mogą zostać przekazane podmiotowi zapewniającemu techniczną obsługę bazy danych.
Copyright © Fundacja PAP 2018