16.01.2019
PL EN
 • Konkurs dla czytelników

  DO WYGRANIA TRZY NAGRODY!
  Jeśli odpowiesz prawidłowo na trzy widoczne poniżej pytania, możesz wygrać nagrodę. Pytania dotyczą zagadnień z publikacji zamieszczonych w naszym serwisie w ostatnich dniach. Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozlosujemy co tydzień trzy nagrody. W tym tygodniu są to pakiety gadżetów Nauki w Polsce.

  Oto odpowiedzi na pytania z ubiegłego tygodnia:

  1. Jak nazywa się planetoida z Pasa Kuipera, obok której w Nowy Rok przeleciała sonda New Horizons?

  Ultima Thule, inaczej (486958) 2014 MU69.

  2. Która rocznica rocznica restytucji żubra w Puszczy Białowieskiej przypada w 2019 roku?

  90. rocznica.

  3. Przy jakiej krakowskiej ulicy znajduje się jedno z największych w Europie nagromadzeń kości mamutów?

  Przy ul. V. Hofmana.

   

  Osoby, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi i do których wyślemy nagrody, to:

  Anna Deryło, Piekary Śląskie

  Renata Mieloszyk, Dolsk

  Maria Lompe, Wrocław

  Gratulujemy!

   

  A oto nowe pytania:

  1. Jaką powierzchnię zajmuje Roztoczański Park Narodowy?

  2. Ile projektów związanych z konstruowaniem mikro- i nanosatelitów realizowanych jest obecnie w Polsce?

  3. Kto zdobył nagrodę główną i tytuł Popularyzatora Nauki 2018 w tegorocznej edycji konkursu PAP i MNiSW dla popularyzatorów nauki?

  Na odpowiedzi, wraz z danymi adresowymi koniecznymi do wysyłki nagród, czekamy do 22 stycznia 2019 r. włącznie. Następnego dnia opublikujemy nazwiska laureatów.

W związku ze zgłoszeniem mojego udziału w konkursie dla czytelników portalu Nauka w Polsce, wyrażam niniejszym zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu zgłoszenia do konkursu (adres poczty elektronicznej, imię i nazwisko, telefon, adres do korespondencji) w celu jego przeprowadzenia i wyłonienia zwycięzców Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Polskiej Agencji Prasowej, z siedzibą w Warszawie (00-502) przy ul. Brackiej 6/8. Pani/Pana dane będą przetwarzane do momentu zakończenia konkursu i wyłonienia zwycięzców. Podstawą przetwarzania podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27.04.2016 dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO) Bez podania powyższych danych nie będzie możliwy Pani/Pana udział w konkursie. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, zmiany, usunięcia, ograniczenia przetwarzania prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu a także prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w każdym czasie. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane mogą zostać przekazane podmiotowi zapewniającemu techniczną obsługę bazy danych.
Copyright © Fundacja PAP 2019