26.01.2020
PL EN
 • Konkurs dla czytelników

  DO WYGRANIA AŻ TRZY ZESTAWY NAGRÓD!
  Jeśli odpowiesz prawidłowo na trzy widoczne poniżej pytania, możesz wygrać nagrodę. Pytania dotyczą zagadnień z publikacji zamieszczonych w naszym serwisie w ostatnich dniach. Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozlosujemy co tydzień trzy nagrody. Są nimi pakiety gadżetów Nauki w Polsce.

  Oto odpowiedzi na pytania z ubiegłego tygodnia:

  1. Ile zimujących nietoperzy odnotowali przyrodnicy w najnowszej edycji liczenia tych zwierząt w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym?

  38,910 tys.

  2. W jakim kraju mieszkają Indianie Matsigenka?

  W Peru.

  3. Ile kilogramów opakowań zużywa rocznie statystyczny Polak (wg Polskiego Instytutu Ekonomicznego)?

  Ok. 160 kg opakowań.

   

  Osoby, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi i do których wyślemy nagrody, to:

  Robert Krawców, Chorzów

  Dawid Błachut, Połaniec

  Teresa Czajkowska, Łapy

  Gratulujemy!

   

  A oto nowe pytania:

  1. Który zespół zajął pierwsze miejsce w zakończonych ostatnio międzynarodowych zawodach łazików marsjańskich Indian Rover Challenge?

  2. Jaki zabieg (i gdzie przeprowadzony) został uznany przez American Society for Reconstructive Microsurgery za najlepszą operację rekonstrukcyjną na świecie w 2019 r.?

  3. Jak nazwano nowo odkrytą planetę, która prawdopodobnie - wraz z wcześniej odkrytą Proximą b - krąży wokół gwiazdy Proxima Centauri?

  Na odpowiedzi, wraz z danymi adresowymi koniecznymi do wysyłki nagród, czekamy do 28 stycznia 2020 r. włącznie. Następnego dnia opublikujemy nazwiska laureatów.

W związku ze zgłoszeniem mojego udziału w konkursie dla czytelników portalu Nauka w Polsce, wyrażam niniejszym zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu zgłoszenia do konkursu (adres poczty elektronicznej, imię i nazwisko, telefon, adres do korespondencji) w celu jego przeprowadzenia i wyłonienia zwycięzców Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Polskiej Agencji Prasowej, z siedzibą w Warszawie (00-502) przy ul. Brackiej 6/8. Pani/Pana dane będą przetwarzane do momentu zakończenia konkursu i wyłonienia zwycięzców. Podstawą przetwarzania podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27.04.2016 dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO) Bez podania powyższych danych nie będzie możliwy Pani/Pana udział w konkursie. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, zmiany, usunięcia, ograniczenia przetwarzania prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu a także prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w każdym czasie. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane mogą zostać przekazane podmiotowi zapewniającemu techniczną obsługę bazy danych.
Copyright © Fundacja PAP 2020