20.05.2019
PL EN
 • Konkurs dla czytelników

  UWAGA: DO WYGRANIA AŻ PIĘĆ ZESTAWÓW NAGRÓD!
  Jeśli odpowiesz prawidłowo na trzy widoczne poniżej pytania, możesz wygrać nagrodę. Pytania dotyczą zagadnień z publikacji zamieszczonych w naszym serwisie w ostatnich dniach. Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozlosujemy co tydzień pięć nagród. Są nimi pakiety gadżetów Nauki w Polsce.

  Oto odpowiedzi na pytania z ubiegłego tygodnia:

  1. Jakim terminem określa się skrajne obniżenie aktywności życiowej organizmu wywołane brakiem wody? 

  Anhydrobioza.

  2. Jak brzmi hasło przewodnie tegorocznego Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik?

  „My i maszyny”.

  3. Jak nazywa się polski fizjolog, jeden z twórców światowej endokrynologii, współodkrywca adrenaliny oraz prądów czynnościowych mózgu?

  Napoleon Nikodem Cybulski.

   

  Osoby, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi i do których wyślemy nagrody, to:

  Radosław Moskwa, Siemianowice Śląskie

  Urszula Pejko, Białystok

  Piotr Biok, Opole

  Patrycja Domańska, Balice

  Bogdan Zapust, Rzekuń

  Gratulujemy!

   

  A oto nowe pytania:

  1. Jak nazywa się amerykański miliarder, który zamierza realizować misję powrotu człowieka na Księżyc?

  2. Która polska wynalazczyni została nominowana do tegorocznej Nagrody Europejskiego Wynalazcy, przyznawanej przez Europejski Urząd Patentowy?

  3. Jakie zwierzęta są największymi polskimi płazami ogoniastymi?

  Na odpowiedzi, wraz z danymi adresowymi koniecznymi do wysyłki nagród, czekamy do 21 maja 2019 r. włącznie. Następnego dnia opublikujemy nazwiska laureatów.

W związku ze zgłoszeniem mojego udziału w konkursie dla czytelników portalu Nauka w Polsce, wyrażam niniejszym zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu zgłoszenia do konkursu (adres poczty elektronicznej, imię i nazwisko, telefon, adres do korespondencji) w celu jego przeprowadzenia i wyłonienia zwycięzców Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Polskiej Agencji Prasowej, z siedzibą w Warszawie (00-502) przy ul. Brackiej 6/8. Pani/Pana dane będą przetwarzane do momentu zakończenia konkursu i wyłonienia zwycięzców. Podstawą przetwarzania podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27.04.2016 dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO) Bez podania powyższych danych nie będzie możliwy Pani/Pana udział w konkursie. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, zmiany, usunięcia, ograniczenia przetwarzania prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu a także prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w każdym czasie. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane mogą zostać przekazane podmiotowi zapewniającemu techniczną obsługę bazy danych.
Copyright © Fundacja PAP 2019