Nauka dla Społeczeństwa

26.04.2024
PL EN
21.03.2018 aktualizacja 21.03.2018

Szansa na akcelerację w Dolinie Krzemowej

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Naukowcy z pomysłem na innowacje, inżynierowie budujący prototyp przełomowego urządzenia, start-upowcy przenoszący idee z laboratoriów do przemysłu mogą do 26 kwietnia zgłosić się do konkursu Global Impact Challenge. Autor filmu prezentującego najciekawszy wynalazek pojedzie do Doliny Krzemowej.

Uczestnicy konkursu mają zaprezentować startup lub prototyp, który pozytywnie wpłynie na życie ludzi w ciągu najbliższej dekady. Laureat spędzi blisko dwa miesiące w Dolinie Krzemowej, wdrażając swój pomysł w życie. Konkurs przeznaczony jest dla osób powyżej 21 roku życia. Zgłoszenie powinno zawierać streszczenie idei projektu, na który składa się pomysł i problem, który można dzięki niemu rozwiązać. Należy do niego dołączyć podsumowanie dokonań kandydata, opis planowanej technologii oraz model biznesowy, który pozwoli na jej wdrożenie.

Konkurs organizuje edukacyjny think-tank Singularity University. Jego przedstawicielem w Polsce jest Fundacja Digital University. Jak zapewnia w imieniu fundacji Łukasz Ogonowski, laureat konkursu otrzyma stypendium na intensywny, 10-tygodniowy program inkubacyjny SU Ventures Incubator Program. Większość tego czasu – 50 dni - spędzi w siedzibie Singularity University w NASA Research Park w Dolinie Krzemowej. Tam, w otoczeniu menedżerów i mentorów z takich firm, jak SpaceX, Google, IBM czy Boeing - dowie się, jak zrealizować swój pomysł i rozbudować go na skalę globalną.

Polacy byli dwukrotnie laureatami Global Impact Challenge. Łukasz Młodyszewski (Nightly) i Paweł Jarmołkowicz (Harimata) zwyciężyli węgierskie edycje konkursu odpowiednio w 2015 i 2014 roku.

Finał, na który zostanie zaproszonych maksymalnie 10 zespołów odbędzie się 24 i 25 maja w Warszawie. Oprócz finalnych pomysłów, gościom zaprezentowane zostaną wybrane zwycięskie projekty z lat ubiegłych z różnych stron świata.

Więcej o zgłoszeniach – tutaj. 

PAP – Nauka w Polsce

kol/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024