27.05.2019
PL EN
30.05.2018 aktualizacja 30.05.2018

W czerwcu 15. Festiwal Nauki na Uniwersytecie Zielonogórskim

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Pod hasłem „Nauka – biletem do przyszłości” będzie przebiegał 15. Festiwal Nauki, na który zaprasza Uniwersytet Zielonogórski. Impreza odbędzie się 10 i 11 czerwca – poinformowała rzecznik Uniwersytetu Zielonogórskiego Ewa Sapeńko.

W niedzielę - pierwszego dnia Festiwalu, na stadionie uniwersyteckim odbędzie się III Bieg dla transplantacji.

"Celem biegu jest upowszechnianie wiedzy na temat pobierania i przeszczepiania narządów oraz komórek krwiotwórczych, popularyzacja biegania i propagowanie zdrowego stylu życia" - powiedziała rzecznik.

Dodała, że pieniądze z wpisowego zostaną przeznaczone w całości dla dwóch 13-letnich dziewczynek po przeszczepieniach Martynki i Ani - obie są podopiecznymi Ogólnopolskiego Stowarzyszenia "Nerka".

Drugiego dnia Festiwalu (poniedziałek) swoje podwoje otworzą uniwersyteckie wydziały w Zielonej Górze i Sulechowie. Organizowane tam wydarzenia skierowane są do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich.

„Od rana czekamy na młodszych i starszych pasjonatów spotkań z nauką. Przygotowaliśmy 93 pokazy, 28 wykładów i 10 wystaw" - zachęca rzecznik UZ.

Zapisy prowadzone są do 6 czerwca za pomocą formularza elektronicznego dostępnego na stronie internetowej Festiwalu pod adresem www.fn.uz.zgora.pl

Współorganizatorem Festiwalu jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. (PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ ekr/

Copyright © Fundacja PAP 2019