Uczelnie i instytucje

SGGW: finanse i rachunkowość najpopularniejsze wśród kandydatów na studia

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Finanse i rachunkowość, dietetyka, logistyka, turystyka i rekreacja, weterynaria, informatyka oraz biotechnologia to najbardziej popularne w tym roku kierunki studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. SGGW to największa polska uczelnia rolnicza.

Jak poinformował rzecznik SGGW Krzysztof Szwejk, uczelnia zakończyła pierwszy etap rekrutacji na studia. Kolejne tury rekrutacji potrwają do połowy sierpnia. SGGW prowadzi rekrutację wyłącznie na podstawie wyników uzyskanych na maturze. Rejestracja odbywa się przez internet.

W sumie na 38 kierunkach I stopnia i jednolitych magisterskich kandydaci mieli do dyspozycji ponad 3,5 tysiąca miejsc. Zarejestrowało się ponad 10 tysięcy kandydatów.

Podobnie jak w ubiegłym roku także w tegorocznej rekrutacji największą popularnością cieszył się kierunek finanse i rachunkowość. O 120 miejsc ubiegało się tu 1147 osób, co oznacza, że o jedno miejsce walczyło średnio 9,5 kandydatów. Na drugiej pozycji znalazła się dietetyka gdzie o jedno miejsce ubiegało się 7,1 kandydatów (o 60 miejsc walczyły 424 osób). Trzecią pozycją podzieliły się logistyka oraz turystyka i rekreacja. Na tych kierunkach o jedno miejsce starało się 6,9 kandydatów. Na logistyce o 120 miejsc ubiegało się 827 osób, a na turystyce i rekreacji o 60 miejsc ubiegało się 414 osób.

W ubiegłym roku najbardziej popularnymi kierunkami były: finanse i rachunkowość (8,6 os./miejsce), turystyka i rekreacja oraz dietetyka.

Obecnie na SGGW uczy się ok. 19 tys. studentów, najwięcej na wydziale ekonomicznym

PAP - Nauka w Polsce, Anna Wysoczańska

awy/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera