Białystok/ W lutym zaczną się prace budowlane w powstającym centrum nauki | Nauka w Polsce
Uczelnie i instytucje

Białystok/ W lutym zaczną się prace budowlane w powstającym centrum nauki

Fot. Fotolia

Pierwszego lutego rozpoczną się prace budowlane w pomieszczeniach stadionu miejskiego w Białymstoku, gdzie powstanie centrum nauki, nazywane dotąd Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy - poinformował PAP Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, który realizuje projekt.

Urząd miasta Białegostoku wydał już stosowne pozwolenie na rozpoczęcie tych prac budowlanych, musi się ono jeszcze uprawomocnić - poinformował dział promocji BPN-T.

Centrum ma służyć szeroko pojętej popularyzacji nauki wśród dzieci, młodzieży, ale też dorosłych. Jeszcze przed feriami zimowymi, które w Podlaskiem rozpoczynają się w trzecim tygodniu stycznia Białostocki Park Naukowo-Technologiczny ogłosi konkurs na nazwę powstającego centrum.

Park technologiczny poinformował, że z początkiem lutego zaczną się prace, tzw. konstrukcyjno-budowlane w miejscu gdzie powstanie część wystawy tzw. "Mali Odkrywcy" dedykowana młodszej publiczności. Prace te mają potrwać d końca marca 2019 r. Natomiast prace w miejscu, gdzie będzie się mieścić wystawa główna centrum nauki zaczną się 1 kwietnia i mają być kontynuowane do końca sierpnia 2019 r. Całe centrum ma być gotowe i oddane do użytku na początku 2020 r. - poinformował BPN-T.

W Podlaskiem nie ma dotychczas żadnej placówki pełniącej rolę centrum nauki. Będzie się mieścić w już istniejących pomieszczeniach pod trybunami stadionu miejskiego. W lipcu 2018 r. podpisano umowę z wykonawcą prac. Przeprowadzi je wybrana w przetargu firma Trias Avi z Warszawy; wartość umowy to 25,4 mln zł, 17 mln zł z tej kwoty to dotacja z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020.

PAP - Nauka w Polsce, Izabela Próchnicka

kow/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera