Nauka dla Społeczeństwa

02.05.2024
PL EN
30.04.2012 aktualizacja 30.04.2012

Unikatowa specjalność warsztaty biznesowe na uczelni

Źródło: Kurhan/Fotolia Źródło: Kurhan/Fotolia

Unikatowe w skali kraju studia z warsztatu biznesowego wprowadzi od nowego roku akademickiego Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Na uczelni rozpoczął się już nabór na studia.

Unikatowe w skali kraju studia z warsztatu biznesowego wprowadzi od nowego roku akademickiego Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Na uczelni rozpoczął się już nabór na studia.

„Priorytetem dla nas jest bardzo dobre, praktyczne przygotowanie absolwenta do kariery zawodowej, zgodnie z oczekiwaniami pracodawcy. Warsztat biznesowy to ważne uzupełnienie” – zauważył rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie prof. Tadeusz Pomianek.

Dodał, że ta specjalność ma kompleksowo przygotować studentów do założenia i prowadzenia własnej firmy.

Rzeczniczka uczelni Urszula Pasieczna poinformowała PAP, że studenci warsztatów biznesowych podczas dwusemestralnych zajęć będą przygotowywać biznesplany, które później wykorzystają w pracach dyplomowych. W przygotowaniu biznesplanu mogą liczyć na indywidualne doradztwo i pomoc ekspertów i praktyków biznesu.

„To dla studentów świetna okazja do nawiązania kontaktów z ludźmi, którzy w biznesie osiągnęli sukces. Najlepsze biznesplany otrzymają wsparcie finansowe z funduszu uczelni” – zapewniła Pasieczna.

Prof. Pomianek wyjaśnił, że uczelnia ma fundusz inwestycyjny, który będzie wspierał najlepsze pomysły. Realizuje też granty, które dadzą kapitał najbardziej innowacyjnym przedsięwzięciom. Każda firma może otrzymać nawet do 200 tys. euro.

„Chcemy wykorzystać fundusze unijne, by wesprzeć naszych absolwentów na dużo większą skalę, niż obecnie. Zależy nam na tym, by zakładali udane przedsięwzięcia biznesowe, z pożytkiem dla rozwoju gospodarki naszego regionu i Polski” – powiedział rektor.

W programie warsztatu znajdzie się też m.in. kreowanie koncepcji biznesu, kompendium wiedzy prawnej i finansowej dla przedsiębiorcy, dane na temat źródeł finansowania biznesu oraz nowoczesny marketing z wykorzystaniem internetu.

W czasie zajęć odbywać się będą także gry decyzyjne, które symulują zarządzanie przedsiębiorstwem. Gry będą realizowane w Laboratorium Finansowym (jedynym tak wyposażonym w tej części Europy), w którym studenci poznają rynki finansowe i nauczą się, jak się na nich zachować.

Uczelnia liczy na współpracę polskich studentów ze studentami zza granicy (których w tej uczelni kształci się około tysiąca), która zaowocuje wspólnymi przedsięwzięciami biznesowymi.

Warsztat biznesowy to nowa specjalność na kierunkach ekonomicznych: finanse i rachunkowość, ekonomia i logistyka. Jak zapewniła Pasieczna, pozostali studenci również będą mogli uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z warsztatu biznesowego. W przyszłości uczelnia chce poszerzyć ofertę także dla absolwentów i studentów z innych szkół wyższych.

PAP - Nauka w Polsce, Agnieszka Pipała

api/ agt/ bsz

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024