Prof. Jerzy Ziółko honorowym doktorem UTP | Nauka w Polsce

Prof. Jerzy Ziółko honorowym doktorem UTP

Godność doktora honoris causa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego otrzymał w środę prof. Jerzy Ziółko. Naukowiec specjalizuje się w budowie zbiorników i konstrukcji stalowych.

Naukowiec jest cenionym w kraju i zagranicą specjalistą od konstrukcji metalowych, szczególnie zbiorników na ciecze i gazy. Jak podkreśliły władze UTP przyznając tytuł doktora honoris causa, naukowiec i wykładowca zasłużył na to wyróżnienie "swoją wiedzą i doświadczeniem, którymi dzieli się z innymi".

Jerzy Ziółko urodził się 29 listopada 1934 roku w Radomiu. Jest absolwentem Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej, której był pracownikiem do czasu przejścia na emeryturę w 2005 roku, ale nadal jest jej współpracownikiem.

Od 1998 prof. Ziółko jest pracownikiem Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Na swoim koncie ma 184 publikacje naukowe, cztery książki, których jest jedynym autorem, a jest też współautorem kolejnych dziesięciu.

Część jego publikacji została przetłumaczona na języki rosyjski i angielski. Wygłosił 119 referatów i wielokrotnie występował z prelekcjami na zagranicznych konferencjach naukowych.

Prof. Ziółko wielokrotnie dzielił się swą wiedzą z krajowym i zagranicznym przemysłem, m.in. przez 15 lat był konsultantem płockiej rafinerii w zakresie modernizacji i remontów zbiorników oraz doradzał przemysłowi okrętowemu. W ostatnich latach z jego wiedzy korzystano także przy rozbudowie baz paliwowych dla potrzeb NATO i budowie gdańskiego stadionu na EURO.

PAP - Nauka w Polsce

olz/ abe/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera