Nauka dla Społeczeństwa

06.05.2024
PL EN
19.02.2013 aktualizacja 19.02.2013

Trwa nabór do Rady Młodych Naukowców

Młodzi uczeni, którzy chcą zostać członkami Rady Młodych Naukowców - najważniejszego gremium reprezentującego środowisko młodych naukowców, swoje zgłoszenia mogą przesyłać do 18 marca br. Przyjmowanie zgłoszeń do czwartej kadencji Rady rozpoczęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Rada Młodych Naukowców jest organem pomocniczym Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jej członkowie nie otrzymują wynagrodzenia za wykonywane zadania. Członkiem Rady może zostać osoba przed 35. rokiem życia, która posiada m.in. znaczące osiągnięcia naukowe, ma nieposzlakowaną opinię i przestrzega zasad etyki naukowej.

Jak informuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW), członkostwo w Radzie to szansa na aktywne uczestniczenie w tworzeniu coraz lepszych warunków dla młodych badaczy. „Do zadań Rady należy m.in. proponowanie rozwiązań wzmacniających współpracę młodego pokolenia naukowców z przedstawicielami środowisk gospodarczych oraz instytucji wdrażających innowacyjne rozwiązania w nauce. Rada wskazuje również bariery, na które napotykają naukowcy na początku swojej kariery i przygotowuje rekomendacje dotyczące możliwości ich wspomagania” – czytamy w komunikacie MNiSW.

Rada Młodych Naukowców podejmuje także wiele samodzielnych działań. W obecnej kadencji jest m.in. inicjatorem Forum Młodych Uczonych. Członkostwo w Radzie Młodych Naukowców jest okazją do współpracy z innymi instytucjami odpowiedzialnymi za rozwój nauki w Polsce. Rada współpracuje m.in. z Radą Narodowego Centrum Nauki, przedstawicielami Krajowej Reprezentacji Doktorantów, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, czy też Fundacją na Rzecz Nauki Polskiej.

Zgłoszenia kandydatów powinny zawierać m.in. wypełniony kwestionariusz dostępny na stronie oraz oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024