Historia nauki - tematem 13. Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Historia nauki będzie tematem wiodącym 13. Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbędzie się między 19 a 23 kwietnia. Zapisy na część ze 170 festiwalowych warsztatów, pokazów czy wykładów rozpoczynają się 10 kwietnia.

Festiwal organizują: Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Urząd Miasta Torunia oraz Towarzystwo Naukowe w Toruniu. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis Nauka w Polsce – Polskiej Agencji Prasowej.

Podczas tegorocznej odsłony wydarzenia odbędzie się prawie 170 imprez: warsztatów, pokazów, wykładów, wystaw, imprez dla dzieci.

Festiwal zainauguruje wykład pt. „Mikołaj Kopernik i pierwsze wyprawy na Księżyc”, który odbędzie się w piątek, 19 kwietnia w Sali Wielkiej Centrum Kultury „Dwór Artusa” w Toruniu. Spotkanie poprowadzi dr hab. Jarosław Włodarczyk z Instytutu Historii Nauki PAN w Warszawie oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W trakcie Festiwalu po raz pierwszy odbędzie się seria wykładów o noblistach z dziedziny chemii, ekonomii, fizyki, literatury, medycyny i fizjologii oraz o nagrodach matematycznych i tzw. „Polskim Noblu” przyznawanym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Wykłady będą miały miejsce w Collegium Maximum UMK przy Placu Rapackiego 1 w Toruniu.

Na większość z nich obowiązują wcześniejsze zapisy (telefoniczne bądź elektroniczne), które rozpoczną się 10 kwietnia. Wejściówki na niektóre z wydarzeń festiwalowych będą rozdawane w Dworze Artusa (przy Rynku Staromiejskim 6 w Toruniu) w dniu 16 kwietnia w godz. 16 – 18. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera