Można już zgłaszać naukowców do Nagrody Copernicus

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Naukowców zaangażowanych w polsko-niemieckie projekty badawcze można zgłaszać do piątej edycji Nagrody Copernicus. Termin przesyłania zgłoszeń mija 15 września. Dwóch laureatów otrzyma po 50 tys. złotych.

Polsko-Niemiecką Nagrodę Naukową COPERNICUS przyznają Fundacja na rzecz Nauki Polskiej i Niemiecka Wspólnota Badawcza (DFG). Nagroda wręczana jest od 2006 roku co dwa lata dwóm współpracującym ze sobą naukowcom – polskiemu i niemieckiemu, którzy realizują wspólny projekt badawczy.

Kandydatów mogą zgłaszać uczeni posiadający stopień naukowy doktora, zatrudnieni w polskiej bądź niemieckiej instytucji naukowej.

Z kolei nominowani mogą być uczeni, którzy posiadają co najmniej stopień naukowy doktora, pracują w polskiej bądź niemieckiej instytucji naukowej. W chwili przyznania nagrody powinni być zaangażowani są w polsko-niemiecki projekt badawczy. Konkurs skierowany jest do reprezentantów wszystkich dziedzin.

Zgłoszenia można przesyłać do 15 września br. w języku angielskim jedynie drogą elektroniczną, poprzez ich przesłanie na adres e-mail: CopernicusAward2014@dfg.de.

Celem nagrody jest wyróżnienie uczonych o szczególnych zasługach dla współpracy niemiecko-polskiej, łączących w sposób komplementarny różne doświadczenia, wiedzę i zasoby w celu wspólnego rozwiązywania problemów badawczych. Wyniki takiej współpracy powinny mieć potencjał, aby otwierać nowe perspektywy w swoich dziedzinach badawczych lub innych domenach nauki, oraz wnosić wyjątkowy wkład w rozwój obu narodów. Kryteria wyboru kandydatów do nagrody to wybitne wspólne osiągnięcia naukowe oraz wyjątkowe sukcesy we współpracy niemiecko-polskiej.

Szczegółowe informacje na temat programu są dostępne na stronie: http://www.fnp.org.pl/oferta/nagroda-copernicus/

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ tot/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe UW

    Noblista prof. François Englert doktorem honoris causa UW

  • Fot. materiały prasowe

    Wręczono nagrody w XIX edycji konkursu dla uczniów „Fizyczne Ścieżki”

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera