Dzień Otwarty w Centrum Astronomicznym PAN

W ramach Warszawskiego Festiwalu Nauki, w niedzielę 22 września w Centrum Astronomicznym im. M. Kopernika PAN w Warszawie odbędzie się dzień otwarty - informują strony WWW instytutu.

Jak co roku, w ramach Festiwalu Nauki, Centrum Astronomiczne im. M. Kopernika PAN w Warszawie organizuje dzień otwarty. Głównym punktem programu będzie sesja wykładowa poświęcona kwazarom. Jej wybór nie był przyapadkowy - w tym roku mija 50 lat od odkrycia tych ciekawych obiektów. W głównej sali wykładowej CAMK będzie można wysłuchać sześciu referatów, które wygłoszą Marek Abramowicz, Marek Sikora, Bożena Czerny, Paweł Pietrukowicz, Ewa Łokas i Stanisław Bajtlik.

Równolegle, w drugiej sali wykładowej i w hallu głównym będą odbywać się inne wykłady i prezentacje, które adresowane są do młodszych uczestników.

Nie zabraknie także ciekawych prezentacji multimedialnych, sesji plakatowej oraz różnego rodzaju warsztatów. Jeśli pogoda dopisze, odbędą się pokazy plam słonecznych.

Dodatkowo, swoją ofertę lornetek, lunet i teleskopów będą prezentować aż trzy sklepy astronomiczne. Będzie więc okazja do wypróbowania wielu instrumentów w praktyce.

Dzień Otwarty CAMK PAN będzie odbywał się dnia 22 września w godzinach 9-16 w budynku i na tarasie instytutu, który mieści się przy ul. Bartyckiej 18 w Warszawie.

PAP - Nauka w Polsce

aol/ tot/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Trwają prace nad kolejnym satelitą studentów PW; start planowany na 2025 r.

  • 10.05.2024 EPA/Petra Bischoff

    Ekspertka: burza geomagnetyczna trwa; możliwa kontynuacja zórz

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera