Przyszli astronomowie spotkają się w CAMK

Studenci myślący o karierze naukowej w astronomii mogą wziąć udział w I Spotkaniu Młodych, organizowanym przez doktorantów Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika (CAMK) w Warszawie między 13 a 15 marca.

Uczestnicy dowiedzą się np. na czym polega Wakacyjny Program Studencki w tej instytucji i jakie badania prowadzą jej doktoranci.

Spotkanie ma pokazać, jak wyglądają badania naukowe oraz studia doktoranckie z perspektywy najmłodszej generacji badaczy pracujących w CAMK. Zorganizowano je także po to, aby jak najlepiej zintegrować najmłodsze pokolenia astronomów i fizyków.

Badania prowadzone w Centrum Astronomiczne im. M. Kopernika obejmują szeroki zakres tematów z zakresu astronomii obserwacyjnej oraz astrofizyki teoretycznej. Pracownicy naukowi oraz doktoranci Instytutu nie prowadzą zajęć dydaktycznych, zatem nie mają dużych możliwości przedstawienia informacji o swoich badaniach zainteresowanym studentom oraz kandydatom na studia doktoranckie.

Studenci i doktoranci astronomii, począwszy od 2004 roku, spotykają się jesienią na konferencji OSSA - Ogólnopolskim Spotkaniu Studentów Astronomii. Wiosenny termin spotkania w CAMK umożliwi wymianę informacji dotyczących wyboru studiów doktoranckich, wakacyjnych praktyk oraz programów studenckich, a także udziału w szkołach letnich, warsztatach czy kampaniach obserwacyjnych.

Organizatorzy zapewniają bezpłatne noclegi na terenie Instytutu dla studentów chcących wygłosić referaty lub przedstawiających plakaty. Ponadto nie pobierają żadnej opłaty konferencyjnej.

Więcej informacji dotyczących "I Spotkania Młodych" znajduje się na stronie internetowej.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 10.05.2024 EPA/Petra Bischoff

    Ekspertka: burza geomagnetyczna trwa; możliwa kontynuacja zórz

  • Fot. Adobe Stock

    Śląskie/ Mobilne planetarium z pokazami astronomicznymi przyjedzie do Rybnika

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera