Nauka dla Społeczeństwa

03.05.2024
PL EN
08.09.2015 aktualizacja 08.09.2015

Rejestracja na "Polskie Perspektywy" w Cambridge wydłużona

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Młodzi polscy naukowcy, którzy pracują poza krajem i chcą wygłosić prelekcję lub zaprezentować swój poster podczas konferencji Science. Polish Perspectives mają jeszcze kilka dni na rejestrację. Dla spóźnialskich termin wydłużono do piątku 11 września. Konferencja odbędzie się 30 i 31 października w brytyjskim Cambridge.

Organizatorzy przedłużyli termin po sygnałach od osób, które wracając ze swoich krótkich wakacji, skarżyły się na zbyt krótki czas rejestracji. \"Zdając sobie sprawę, że robienie wszystkiego na ostatnią chwilę jest nazywane +Pierwszym Prawem Nauki+, wydłużyliśmy rejestrację do końca piątku 11 września\" - piszą organizatorzy konferencji.

Konferencja Science. Polish Perspectives (SPP) jest adresowana do naukowców, doktorantów i studentów z Polski, prowadzących swoje badania na uniwersytetach i w instytutach poza jej granicami. Od 2012 roku jest organizowana w brytyjskim Oxfordzie lub Cambridge. Jak wyjaśniają organizatorzy wydarzenia, to idea, społeczność i platforma, której celem jest szeroko pojęta popularyzacja nauki, wymiana myśli i umocnienie współpracy między polskimi naukowcami, pracującymi w różnych krajach.

Wydarzenie umożliwia spotkanie się, zbudowanie sieci kontaktów oraz podjęcie dyskusji na tematy związane z uczestnictwem Polski w rozwoju nauki i technologii. Językiem konferencji jest angielski, dlatego mogą w niej brać udział również osoby niemówiące po polsku.

\"SPP to jednak nie tylko konferencja zrzeszająca polskich naukowców i studentów mieszkających zagranicą, ale również platforma wymiany wiedzy, doświadczeń i pomysłów. Ponieważ SPP łączy badaczy z przeróżnych dyscyplin, od biologii po materiałoznawstwo, niezwykle istotny jest jasny przekaz mówców – wygłaszają oni prezentacje podobne do popularnonaukowych TED-talks, co umożliwia publiczności zrozumienie nawet bardzo skomplikowanych projektów\" - czytamy w komunikacie przesłanym PAP.

Każdego roku oprócz naukowców, rozpoczynających swoją naukową karierę, w konferencji udział biorą uczeni o uznanym dorobku naukowym. Tym razem wśród nich znaleźli się profesor nauk przyrodniczych, psychofarmakolog, neurobiolog i biochemik - Jerzy Vetulani; prof. Mariusz Jaskólski, który - wspólnie z dr Alexandrem Wlodawerem, ustalił pierwszą strukturę białka retrowirusa HIV. W SPP uczestniczył będzie też twórca komputerowej mapy mózgu prof. Wiesław L. Nowiński oraz dr hab. Izabela Wagner - socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Za to już 29 października wspólny wykład inauguracyjny wygłoszą profesorowie: David Baulcombe i Jerzy Paszkowski. Będą mówili na temat wszechobecnego GMO, jego początków, rozwoju i nowych możliwości oraz odbioru przez opinię publiczną.

Większość uczestników konferencji to młodzi naukowcy oraz studenci z najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii: Cambridge, Oksfordu, University College London, Imperial College London, London School of Economics.

Osoby, które chcą wziąć udział w wydarzeniu mają czas na rejestrację do piątku 11 września. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: http://www.polishperspectives.org/

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mki/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024