29.02.2020
PL EN
27.04.2016 aktualizacja 27.04.2016

Polka stanie na czele europejskich doktorantów

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Nową przewodniczącą EURODOC (The European Council of Doctoral Candidates and Junior Researchers) jest Ewelina Pabjańczyk-Wlazło, doktorantka z Politechniki Łódzkiej - poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na swojej stronie internetowej.

Ewelina Pabjańczyk-Wlazło jest członkinią Krajowej Reprezentacji Doktorantów. Została wybrana podczas EURODOC Annual General Meeting 2016, który odbył się w Luksemburgu pod koniec kwietnia.

Podczas spotkania wybrany został zarząd EURODOC, w którym znaleźli się studenci studiów III stopnia z Polski, Litwy, Francji, Węgier, Ukrainy i Finlandii. Pabjańczyk-Wlazło to nie jedyna osoba z Polski, która będzie miała wpływ na działania EURODOC. Marcin Styrna z Politechniki Krakowskiej dołączył do Advisory Board, będącej organem doradczym zarządu i całej organizacji.

W skład delegacji z Polski na Annual General Meeting weszli m.in. członkowie Krajowej Reprezentacji Doktorantów oraz doktoranci z polskich uczelni.

EURODOC to organizacja zrzeszająca organizacje reprezentujące doktorantów oraz młodych naukowców z 32 krajów i reprezentująca ich interesy na arenie międzynarodowej w szczególności przed Komisją Europejską i innymi ciałami Unii Europejskiej.

To organizacja pozarządowa. Jej zadaniem jest monitorowanie sytuacji wczesnych karier naukowców z Europy, biorąc pod uwagę takie zmienne jak mobilność, warunki pracy, możliwości zatrudnienia, ścieżki kariery.

EURODOC powołano w 2002 r. w Hiszpanii, a od 2005 r. organizacja ma siedzibę w Brukseli.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020