W Poznaniu Światowy Kongres Stomatologiczny FDI 2016

Uroczysta gala z udziałem ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła otworzyła oficjalnie w środę w Poznaniu coroczny Światowy Kongres Stomatologiczny FDI 2016. Bierze w nim udział ok. 10 tys. osób z niemal 120 państw.

Szef resortu zdrowia podkreślił w swoim wystąpieniu, że jednym z priorytetów i wyzwań, jakie stoją przed stomatologią jest promowanie w społeczeństwie nawyków pro-zdrowotnych. „Żadne środki zapobiegawcze nie będą należycie zastosowane, jeśli nie zadbamy zawczasu o efektywną promocję zdrowia. Aby to jednak przyniosło efekty, należy uświadomić to społeczeństwu, zadbać, by miało odpowiednią wiedzę na temat ochrony zdrowia" – zaznaczył Radziwiłł.

Wyraził zadowolenie, że kongres stwarza wszystkim praktykującym stomatologom możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy, a także do podkreślenia roli, jaką odgrywa edukacja. "Jesteśmy świadomi tego, co potwierdzają także badania, że zdrowie jamy ustnej jest niezwykle istotne dla zdrowia całego organizmu. Wiemy, że oprócz diagnostyki i samego leczenia, bardzo ważna jest również prewencja i działania zapobiegawcze” – zaznaczył minister zdrowia.

W trwającym od środy w Poznaniu Światowym Kongresie Stomatologicznym FDI 2016 bierze udział ok. 10 tys. przedstawicieli środowiska stomatologicznego z niemal 120 państw. Jak podkreślają organizatorzy, jest to najbardziej prestiżowe wydarzenie w historii polskiej stomatologii.

Uczestnicy kongresu podczas czterech dni mówić będą m.in. o stomatologii zachowawczej, protetyki stomatologicznej, laseroterapii, stomatologii estetycznej, oraz ortodoncji i implantologii.

Poza wykładami międzynarodowego grona ekspertów, w programie znalazły się także debaty oraz kursy praktyczne. Kongresowi towarzyszyć będzie również wystawa ponad 300 producentów najnowocześniejszych produktów wykorzystywanych obecnie w stomatologii na całym świecie.

Światowy Kongres Stomatologiczny FDI 2016 potrwa w Poznaniu do 10 września. Organizatorem wydarzenia jest m.in. Światowa Federacja Dentystyczna FDI oraz Polskie Towarzystwo Stomatologiczne.

PAP - Nauka w Polsce

ajw/ rpo/ malk/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  •  10.05.2024. PAP/Michał Meissner

    CIOP-PIB: pożar to nie tylko ogień, ale i niebezpieczny dla człowieka dym

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspert: kilkaset tysięcy Polaków może mieć niezdiagnozowaną celiakię

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera