23.02.2019
PL EN
02.04.2017 aktualizacja 02.04.2017

Klimatyczny hackaton w Warszawie

Około 50 osób weźmie udział weekendowym hackathonie EOVation, pracując nad aplikacjami mobilnymi, serwisami i innymi rozwiązaniami wykorzystującymi dane satelitarne i poświęconymi zmianom klimatu. Hackathon, organizowany w ramach platformy EO ClimLab, odbędzie się 22 i 23 kwietnia w Warszawie.

Wydarzenie organizowane jest w ramach międzynarodowego projektu Europejskiej Agencji Kosmicznej - EO ClimLab, który ma umożliwić budowę i rozwój platformy analitycznej danych klimatycznych. Hackathon EOVation Warsaw ma zachęcić i zaktywizować studentów, startupy oraz ludzi biznesu do działania i tworzenia rozwiązań dotyczących wyzwań - społecznych i biznesowych - poświęconych zmianom klimatu.

"Wykorzystanie gier networkingowych do nauki o zmianach klimatu i strategiach adaptacji, tworzenie aplikacji mobilnych dla użytkowników z różnych sektorów oraz tworzenie serwisów klimatycznych odpowiadających na lokalne problemy związane ze zmianami klimatu – oto przykładowe wyzwania stojące przed uczestnikami 24-godzinnego hackathonu EOVation Warsaw" - mówi manager innowacji projektu EO ClimLab Iuliia Strotska.

Planowana liczba uczestników to 50 osób. W trakcie trwania wydarzenia organizatorzy zapewniają: dostęp do platformy EO ClimLab, której integratorem jest Integrated Solutions oraz Orange Polska; szkolenia z wykorzystania danych satelitarnych; pomoc ekspertów z kluczowych firm na rynku polskim, ekspertów z Europejskiej Agencji Kosmicznej, wsparcie ekspertów z branży, kontakt z firmami.

Organizatorami wydarzenia są: firma Kapitech jako partner projektu Europejskiej Agencji Kosmicznej EO ClimLab oraz innowacyjna przestrzeń do pracy wspólnej Brain Embassy - w ramach cyklu warsztatów "BE Involved". Inicjatywa wspierana jest przez Instytut na rzecz Ekorozwoju, Narodową Agencję Poszanowania Energii, Mazowiecką Agencję Energetyczną, UNEP/GRID oraz Climate KIC.

"Chcemy szczególnie wesprzeć wyzwania związane z poprawą jakości powietrza w Warszawie. Zespół, który podejmie wyzwanie z tej grupy i najciekawiej na nie odpowie zaprosimy do rozwijania projektu w naszej przestrzeni przez okres jednego miesiąca" – wyjaśnia Kasia Wojnar z Brain Embassy.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest rejestracja na stronie wydarzenia, zaakceptowanie i przestrzeganie regulaminu hackathonu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. O przyjęciu do konkursu decyduje zespół organizatorów. Na najlepszych czekają nagrody.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2019