25.08.2019
PL EN
10.05.2019 aktualizacja 10.05.2019

W niedzielę w Warszawie Marsz dla Nauki

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Na rolę nauk i naukowców w społeczeństwie chcą zwracać uwagę organizatorzy Marszu dla Nauki. Pochód wyruszy w niedzielę 12 maja o godzinie 13 spod warszawskiego Centrum Nauki Kopernik i zakończy się pod Zamkiem Królewskim.

Wydarzenie jest bezpartyjne, organizowane przez naukowców, lekarzy, studentów i pronaukowych działaczy.

Marsz dla Nauki ma przypominać, jak ważna jest nauka jako element działalności człowieka. Organizatorzy podkreślają też rolę naukowców w społeczeństwie. Marsz dla nauki ma też zachęcać do zwiększenia nakładów finansowo-logistycznych na polską naukę i edukację.

To również wyraz wsparcia dla naukowców, studentów, pasjonatów nauki.

Inicjatorzy wspierają też działania w przestrzeni publicznej oparte na nauce - poruszające tematy takie jak: smog, medycyna (w tym szczepienia), energetyka, GMO i rolnictwo, klimat, gospodarka przyrodnicza i ochrona środowiska, seksualność człowieka oraz rola człowieka i grupy w społeczeństwie, teoria ewolucji biologicznej, dementowanie "fake newsów".

Organizatorzy podkreślają, że zakazane jest przynoszenie na marsz flag, banerów, przypinek i innych nośników, na których znajdują się logo partii i organizacji o charakterze politycznym. Flagi i banery z logo organizacji, stowarzyszeń czy fundacji pożytku publicznego oraz z logo firm muszą być każdorazowo zaakceptowane przed Marszem przez organizatorów.

Dozwolone są natomiast logo uniwersytetów, jednostek PAN, jednostek badawczych, muzeów, bibliotek, ogrodów zoologicznych i botanicznych, stowarzyszeń naukowych i parków narodowych.

Marsz wystartuje 12 maja o godz. 13 spod Centrum Nauki Kopernik, a ok. 15 dotrzeć ma na Plac Zamkowy.

Strona wydarzenia: http://www.marszdlanauki.pl/

PAP - Nauka w Polsce

lt/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2019