05.06.2020
PL EN
15.05.2019 aktualizacja 15.05.2019

Kraków / W czwartek rusza XIX Festiwal Nauki i Sztuki

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

W czwartek w Krakowie rozpoczyna się XIX Festiwal Nauki i Sztuki. Tak jak w latach ubiegłych na Rynku Głównym stanie specjalne miasteczko namiotowe, w którym zainteresowani będą mogli poszerzyć wiedzę z zakresu różnych dziedzin nauki.

Na terenie miasteczka stanie ok. 40 namiotów - swój dorobek będą w nich prezentować krakowskie uczelnie i instytucje badawcze, które organizują festiwal.

Naukowe Miasteczko Namiotowe czynne będzie od rana, ale oficjalna inauguracja nastąpi w samo południe. W uroczystości, oprócz rektorów krakowskich uczelni, udział weźmie wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosłwa Gowin.

Hasłem tegorocznego festiwalu jest "Przyszłość w nauce. Nauka w przyszłości", natomiast jego patronem został wybitny polski chemik, wicepremier, minister przemysłu i handlu oraz minister skarbu II Rzeczypospolitej – Eugeniusz Kwiatkowski.

W tym roku w naukowym miasteczku na Rynku Głównym po raz pierwszy otwarta zostanie festiwalowa Kawiarenka Naukowa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Będzie w niej można wysłuchać ciekawych wykładów, spotkać się z przedstawicielami świata nauki, a także wziąć udział w dyskusjach i debatach.

Festiwal potrwa do soboty 18 maja.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie https://fnis.krakow.pl/program/

PAP - Nauka w Polsce

bko/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2020