31.05.2020
PL EN
18.07.2019 aktualizacja 18.07.2019

Kraków/ Informatyka najpopularniejszym kierunkiem na AGH

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Informatyka cieszyła się największym zainteresowaniem tegorocznych kandydatów na studia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie - na kierunek ten zarejestrowało się 1561 kandydatów.

Zakończył się pierwszy cykl rekrutacji na studia I stopnia w AGH. Zgodnie z informacjami przekazanymi w środę dziennikarzom przez uczelnię, ciesząca się największym zainteresowaniem informatyka (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji oraz Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej) uzyskała też najwyższy próg punktowy – 980 pkt.

Jeśli chodzi o liczbę kandydatów na jedno miejsce, to najbardziej oblegane było cyberbezpieczeństwo (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji) - 12,1 podań/miejsce; następnie informatyka stosowana (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej) – 7,8 podań/miejsce; inżynieria i analiza danych (Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska) - 7,3 podań/miejsce; nowoczesne technologie w kryminalistyce (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji, Humanistyczny oraz Inżynierii Materiałowej i Ceramiki) - 6,6 podań/miejsce.

AGH dla studentów I stopnia przygotowała w tym roku 7245 miejsc: 6065 na studiach stacjonarnych i 1180 na studiach niestacjonarnych.

W tym roku kandydaci na studia w AGH mogą wybierać spośród 63 kierunków na 16 wydziałach. Oferta uczelni poszerzyła się o siedem nowości: m.in. cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie w kryminalistyce.

Rekrutacja na studia w AGH prowadzona jest w cyklach tygodniowych. Elektroniczna rejestracja kandydatów na studia stacjonarne potrwa do 11 września lub do wyczerpania miejsc na danym kierunku. Zaletą rekrutacji cyklicznej jest fakt, iż kandydaci już w ciągu tygodnia będą wiedzieć czy zostali zakwalifikowani na zadeklarowane kierunki, a następnie będą mogli dokonać wpisu na wybrane studia. Kandydaci mogą wybrać maksymalnie pięć kierunków studiów z tego samego lub z różnych wydziałów. (PAP)

bko/ ekr/

Copyright © Fundacja PAP 2020