17.11.2019
PL EN
23.07.2019 aktualizacja 23.07.2019

Elektryczny motocykl studentów Politechniki Wrocławskiej nagrodzony na zawodach w Barcelonie

Źródło: Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej Źródło: Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej

Skonstruowany przez studentów Politechniki Wrocławskiej motocykl elektryczny LEM został sklasyfikowany na drugim miejscu w zawodach SmartMoto Challenge w Barcelonie. To kolejny sukces wrocławskich studentów w tych zawodach, wcześniej triumfowali tam w 2014 i 2017 r.

W tym roku studenci Politechniki Wrocławskiej wystawili w zawodach motocykl elektryczny LEM Thunder v2, który walczył w kategorii maszyn o mocy do 30 kW.

W tegorocznej edycji SmartMoto Challenge startowały jednoślady przystosowane do jazdy w warunkach terenowych, a do rywalizacji stanęły ekipy m.in. z Polski, Hiszpanii i Rosji – poinformował w poniedziałek PAP Andrzej Charytoniuk z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej.

Każda z maszyn w trakcie zawodów przeszła badania techniczne. Po prezentacji technicznej, motocykle brały udział w konkurencjach dynamicznych – w tym w wyścigach na torze enduro, rywalizacji na najlepsze przyśpieszenie oraz wyścigu endurance.

LEM Thunder okazał się najlepszy w wyścigu endurance, który polegał na przejechaniu w jak najkrótszym czasie 20 okrążeń. „Był to niezwykle trudny sprawdzian wytrzymałości mechanicznej naszej konstrukcji, a także możliwości napędu elektrycznego: baterii, sterowników oraz silnika” – powiedziała Marta Zarzeczna z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych.

W ostatecznej klasyfikacji zawodów motocykl skonstruowany przez wrocławskich studentów uplasował się na drugim miejscu.

To kolejny sukces wrocławian w zawodach organizowanych w Barcelonie; wcześniej triumfowali tam w 2014 i 2017 r. Czterokrotnie zdobywali też trzecie miejsce.

PAP - Nauka w Polsce, Piotr Doczekalski

pdo/ ekr/

Copyright © Fundacja PAP 2019