ABM i Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu porozumiały się w sprawie "Akademii badań klinicznych"

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Agencja Badań Medycznych podpisała z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu list intencyjny o współpracy w zakresie realizacji projektu "Akademia badań klinicznych” – przekazała w poniedziałek ABM.

Celem partnerstwa – jak informuje Agencja – jest m.in. wspólne przygotowanie unikatowego programu studiów podyplomowych z zakresu niekomercyjnych badań klinicznych realizowanych na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Projekt skierowany jest do pracowników podmiotów leczniczych i pracowników organów założycielskich podmiotów leczniczych. ABM podaje, że planowany przebieg studiów obejmuje dwie edycje skierowane łącznie do 140 uczestników tworzących zespoły badawcze (lekarz, koordynator, personel pomocniczy, ekonomiści, statystycy, prawnicy etc.).

Zajęcia prowadzone będą przez wykładowców Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i przez doświadczonych pracowników Agencji Badań Medycznych. Tematyka studiów obejmie szeroki zakres tematów związanych z niekomercyjnymi badaniami klinicznymi.

"Podjęte działania mają na celu zwiększenie wiedzy i kompetencji z zakresu planowania, przeprowadzania i monitorowania niekomercyjnych badań klinicznych, co w dalszej perspektywie wpłynie na wzrost realizowanych badań klinicznych w naszym kraju" – wyjaśniła specjalista ds. komunikacji w ABM Monika Szwugier.

Niekomercyjne badania kliniczne stanowią zaledwie około 2 proc. wszystkich badań klinicznych w kraju. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Kuna: nasze życie może zależeć od nosa

  • Fot. Adobe Stock

    Badanie: w pandemii większy lęk matki przekładał się na większą wagę dziecka

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera