Uczelnie i instytucje

Bydgoszcz/ UTP i Pomorska Grupa Konsultingowa będą współpracować

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy i Pomorska Grupa Konsultingowa podpisały w poniedziałek umowę o współpracy m.in. w zakresie doradztwa i usług dla samorządów. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem będzie opracowanie strategii elektromobilności dla Bydgoszczy.

Umowa pomiędzy UTP i PGK, mającymi siedziby w Bydgoszczy, przewiduje współpracę głównie w zakresie doradztwa i usług dla samorządów terytorialnych oraz projektowania, koordynacji, realizacji wspólnych badań i przedsięwzięć.

Uczelnia w komunikacie poinformowała, że pierwszym wspólnym przedsięwzięciem będzie przygotowanie strategii rozwoju elektromobilności dla miasta Bydgoszczy do 2030 roku.

Bydgoszcz przystępuje do programu rozwoju elektromobilności. Na opracowanie strategii w tym zakresie miasto pozyskało 100 tys. zł dofinansowania i wyłoniło wykonawcę zadania. Zajmie się tym Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, a konkretnie Spółka Celowa UTP sp. z o.o. jako lider konsorcjum wraz Pomorską Grupa Konsultingową SA.

"Jako największa uczelnia techniczna regionie kujawsko-pomorskim uniwersytet chce rozszerzyć swój wpływ na otoczenie społeczno-gospodarcze. W tym zakresie widoczne są pozytywne przykłady praktycznej współpracy pomiędzy uczelnią i miastem Bydgoszcz w postaci wykorzystywania prac studentów kierunku wzornictwa UTP w zakresie zagospodarowywania przestrzeni miejskiej. W latach 2017-2019 wartości zarejestrowanych zleceń usług badawczych i eksperckich świadczonych przez UTP w Bydgoszczy (prace badawcze, specjalistyczne szkolenia oraz opinie o innowacyjności) na rzecz lokalnych, ogólnopolskich, a także zagranicznych przedsiębiorców przez laboratoria uczelni wyniosły ponad 22,5 mln złotych" - podkreślono w komunikacie UTP.

Umowa z PGK ma służyć jeszcze jeszcze szerszej współpracy z jednostkami samorządowymi.(PAP)

autor: Jerzy Rausz

rau/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Białystok/ Kilkadziesiąt imprez na Rodzinnym Pikniku Naukowym

  • Fot. Adobe Stock

    Resort nauki chce wprowadzić zmiany w świadectwach ukończenia studiów podyplomowych

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera