07.04.2020
PL EN
25.02.2020 aktualizacja 25.02.2020

Łódź/ Studenci UŁ powracający z zagranicy są zwolnieni z zajęć

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Władze Uniwersytetu Łódzkiego zadecydowały, że studenci wracający z ferii z jednego z krajów, gdzie występuje koronowirus SARS-CoV-2, mogą bez konsekwencji opuścić dwa tygodnie zajęć. Apelują też, aby zwracali oni szczególną uwagę na stan zdrowia.

Jak informują władze uczelni, dotyczy to studentów powracających z Chin, Iranu, Korei Południowej, Singapuru, Tajlandii, Tajwanu, Wietnamu i Włoch, którzy przebywali w tych krajach w lutym 2020 r. oraz przyjeżdżających w ramach programów wymiany bilateralnej i Erasmus+.

„W trosce o państwa dobre samopoczucie oraz w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną informujemy, że na okres najbliższych dwóch tygodni są państwo zwolnieni z odbywania wszystkich form zajęć zaplanowanych na uczelni oraz praktyk poza nią” – napisano w komunikacie.

Nieobecność na zajęciach będzie usprawiedliwiona na podstawie biletów lub dokumentów podróży. O decyzji powiadomieni są wszyscy dziekani wydziałów i wykładowcy.

Władze uczelni zwracają uwagę, że powracający studenci powinni w tym czasie odpoczywać i unikać większych skupisk ludzi. Apelują, aby zwracali oni szczególną uwagę na stan zdrowia, a w przypadku pojawienia się niepokojących objawów chorobowych skontaktowali się telefonicznie lub mailowo z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.

Rzecznik Uniwersytetu Łódzkiego (UŁ) Paweł Śpiechowicz dodał, że decyzja dotyczy także pracowników uczelni powracających z tych krajów.

Przypomniał, że wcześniej - w związku z koronowirusem - odwołano przyjazd chińskich studentów na Uniwersytet Łódzki. Do Łodzi miało przyjechać 38 studentów z czterech chińskich prowincji, których uczelnie współpracują z UŁ. Żadna z nich nie znajduje się z Wuhan.

Również Uniwersytet Medyczny w Łodzi zalecił wszystkim studentom i pracownikom, którzy ostatnio wrócili z Włoch dwutygodniową kwarantannę. 

PAP - Nauka w Polsce, Jacek Walczak

jaw/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020