30.03.2020
PL EN
26.02.2020 aktualizacja 26.02.2020

Kielce/ Dodatkowe zabezpieczenia na uniwersytecie przed koronawirusem

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

W budynkach i akademikach Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zostaną zamontowane płyny do dezynfekcji. "To element profilaktyki związany z szerzącym się koronawirusem, chcemy, aby nasi studenci czuli się bezpieczni" – zaznaczył rektor uczelni prof. Jacek Semaniak.

"Na wydziałach naszej uczelni i wszystkich akademikach zostaną rozstawione specjalne stanowiska, które umożliwią dezynfekcję rąk. Jesteśmy na etapie przygotowań. Powinny one zostać zainstalowane do końca przyszłego tygodnia" – powiedział PAP Semaniak.

Dodał, że powodem wprowadzenia środków ostrożności jest profilaktyka.

"Zarówno studenci, jak i pracownicy uczelni podróżują. Są też u nas duże grupy obcokrajowców. Na uniwersytecie studiuje ponad 600 studentów z zagranicy" – podkreślił rektor kieleckiej uczelni.

Semaniak nie ukrywał też, że instalacja stanowisk do dezynfekcji wiąże się z koronawirusem.

"Wiadomo, że jest to też związane z higieną. Jak wiemy, żeby ograniczyć możliwości rozprzestrzeniania się wirusa, trzeba zachować jak największą staranność, jeżeli chodzi o higienę dłoni. Chcemy stworzyć takie warunki, aby dmuchając na zimne, sprawić, że nasi studenci będą się czuli bardziej bezpiecznie" – dodał rektor UJK.

Zgodnie z ostatnim raportem WHO z 24 lutego na świecie potwierdzono blisko 80 tys. przypadków zarażeń koronawirusem. W Chinach, gdzie w grudniu wybuchła epidemia, potwierdzono ponad 77 tys. zarażeń i zanotowano ponad 2,5 tys. ofiar śmiertelnych. Poza Państwem Środka potwierdzono do tej pory ponad 2 tys. przypadków zachorowań w 29 państwach, m.in. w Iranie, Włoszech, Niemczech i we Francji. Poza Chinami wirus spowodował 23 zgodny. (PAP)

Autor: Janusz Majewski

maj/ joz/

Copyright © Fundacja PAP 2020