07.04.2020
PL EN
26.02.2020 aktualizacja 26.02.2020

Zachodniopomorska uczelnia wstrzymuje wyjazdy m.in. do Chin i północnych Włoch

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Kolegium rektorskie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego zdecydowało o wstrzymaniu wyjazdów i przyjazdów studentów i pracowników uczelni m.in. z Chin i Hong Kongu, Korei Południowej i północnych Włoch. Powodem jest zagrożenie koronawirusem.

Kolegium rektorskie podjęło decyzję o wstrzymaniu wszelkich wyjazdów i przyjazdów studentów, doktorantów oraz pracowników do i z Chin, Hong Kongu, Korei Południowej, północnych Włoch i Lacjum, Iranu, Japonii, Tajlandii, a także Wietnamu i Singapuru - poinformował w środę rzecznik prasowy ZUT Mateusz Lipka. Decyzja obowiązuje od 26 lutego br. do odwołania.

Decyzja została podjęta w związku z wydanym 24 lutego 2020 r. komunikatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz komunikatem Światowej Organizacji Zdrowia dotyczącym ogłoszenia stanu zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym, które odnoszą się do zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem - poinformowała uczelnia.

Jeśli pracownicy, doktoranci i studenci ZUT przebywający w wymienionych państwach, zdecydują się skrócić pobyt i wyrażą chęć powrotu proszeni są o kontakt z Działem Mobilności Międzynarodowej ZUT (international@zut.edu.pl) - podano w komunikacie.

Kolegium rektorskie ZUT apeluje o śledzenie doniesień nt. koronawirusa SARS-CoV-2 przed podjęciem decyzji o wyjazdach zagranicznych. Światowe służby sanitarne podkreślają, że trudno przewidzieć kierunki rozprzestrzeniania się wirusa - przypomniała uczelnia. 

PAP - Nauka w Polsce, Kacper Reszczyński

res/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020