Uczelnie i instytucje

Władze UW rekomendują ograniczenie do minimum imprez ogólnouczelnianych

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Ograniczenie do niezbędnego minimum imprez o charakterze wewnętrznym (ogólnouczelnianych, wydziałowych, sportowych itp.) organizowanych przez jednostki Uniwersytetu Warszawskiego - rekomendują władze uczelni, w związku z rozszerzaniem się obszarów występowania koronawirusa SARS-CoV-2.

W związku z rozszerzaniem się obszarów występowania koronawirusa SARS-CoV-2 na świecie, w tym w Europie, Uniwersytet Warszawski opublikował komunikat rektora prof. Marcina Pałysa.

Wśród rekomendacji rektora UW znalazło się, zgodnie z komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego, przesunięcie na późniejszy termin lub w wyjątkowych sytuacjach odwołanie wszelkich wydarzeń, w których miały wziąć udział osoby pochodzące z: Chin, Hongkongu, Korei Południowej, Włoch, Iranu i Japonii. Dotyczy to także osób, które przebywały w tych krajach w ostatnich 14 dniach.

Decyzje dotyczące przesunięcia lub odwołania innych wydarzeń niż wskazanych powyżej powinny następować na podstawie analizy potencjalnych decyzji uczestników oraz prelegentów. "Ze względu na ograniczenia w zakresie mobilności mogą zachodzić sytuacje, w których osoby, które deklarowały uczestnictwo w danym wydarzeniu będą decydowały się na rezygnację" - czytamy w komunikacie rektora UW.

Władze rektorskie Uniwersytetu Warszawskiego rekomendują też ograniczenie do niezbędnego minimum imprez o charakterze wewnętrznym (ogólnouczelnianych, wydziałowych, sportowych itp.) organizowanych przez poszczególne jednostki Uniwersytetu Warszawskiego. Dotyczy to w szczególności wydarzeń gromadzących liczne grono uczestników.

Zalecają też "ograniczenie mobilności zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Dotyczy to wszystkich grup pracowników Uniwersytetu Warszawskiego".

Władze Uniwersytetu Warszawskiego - zapewniono w komunikacie - w ramach współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, pozostają w bezpośrednim kontakcie z członkami specjalnego zespołu ekspertów w zakresie wirusologii, jaki został powołany przez rektora Mirosława Wielgosia. Jego zdaniem jest stałe monitorowanie ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się wirusa. 

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 22.03.2024. Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Andrzej Szeptycki. PAP/Leszek Szymański

    Wiceminister Szeptycki: umiędzynarodowienie nauki i szkolnictwa wyższego jest rzeczą niezbędną

  • 13.05.2024. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek podczas konferencji prasowej na Politechnice Białostockiej. PAP/Artur Reszko

    Minister nauki: w połowie roku ma być gotowy projekt nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera